Opel Astra H 2009

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Vectra92
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
lpg ayarı yaptırırken usta otomobilin tüm(klima, uzun far, sis farı vs) tüm devir artırıcı elemanları açtırdıktan sonra tekrar bi deneyin. Gine skıntı devam ediyorsa 1000 km aralıkla 2 kere karbon clear yaptırın.

Işallah sıkıntınız devam etmez.

Lpg dönüşümü yaptırdığım yerden aracı teslim aldığımda çok az bi silkeleme vardı.Sonrasında başka bir yerde aynen sizin dediğiniz gibi ayar yapıldı,farlar,klima,arka cam rezis. falan açılarak, fakat bu ayardan sonra daha fazla hissedilmeye başladı.Bugün tekrar lpg yi taktırdığım yere gidip ayarlarına baktırıcam.

Montaj kaynaklı da olabilir
Aynı araç aynı motor aynı kit 900 km oldu sorun yok şimdilik bende
Fakat montajlarımız çok farklı olmuş
una7y4an.jpg

Montaj kaynaklı da olabilir
Aynı araç aynı motor aynı kit 900 km oldu sorun yok şimdilik bende
Fakat montajlarımız çok farklı olmuş
una7y4an.jpg

evet haklısın ama geçtiğimiz cumartesi günü Kocaeli brc ye gittim.Faruk SEVGİLİ nin servisine.(BRC Faruk SEVGİLİ yazarsanız Google çıkıyor)Biraz değişiklik yaptı montaj ile ilgili.Fakat hala senin aracından farklı montajımız.

biraz once brc servisinden geldim.sagolsun kagithane merkez servisten murat cok yardimci oldu ve sorunu cozdu.bogaz kelebegini sokmeden de olsa bi sivi yardimiyla temizledi sonrasinda buji tirnak araligini dusurdu ve gerekli ayarlari yapti.su anda sorun kalmadi.insallah boyle devam eder.

güle güle kullanın lpg olayı biraz sıkıntılı oluyor benim aracımada (cıtroen xsara 2004) brc lpg kiti taktırdık montajıyla meşhur olan bir yere emme manifoldunu sökerek itinalı bir montaj yapmalarına karşın sürekli bir şeyler oluyor önemsiz şeyler ama insanın canını sıkıyor avm lere giremiyon ailece gezdiyin zaman sürekli tedirgin oluyorsun biri arkadan vurursa ne yaparım diye sürekli düşünüyon araç biraz yüklü olduğu zaman çekiş fark edilir bir şekilde düşüyor böyle sıkıntıları var aslında bende 2007 /2010 arası bir astra 1,6 araç almaya çok niyetliyim sizden sormak istediyim araç karma olarak kaç litre yakıyor cıtroen 8/8,5 litre yakıyor

biraz once brc servisinden geldim.sagolsun kagithane merkez servisten murat cok yardimci oldu ve sorunu cozdu.bogaz kelebegini sokmeden de olsa bi sivi yardimiyla temizledi sonrasinda buji tirnak araligini dusurdu ve gerekli ayarlari yapti.su anda sorun kalmadi.insallah boyle devam eder.

Hadi gecmiş olsun ilk baslarda ufak tefek sorunlarda olmasa dadından yenmez şu lpg :-)
Güle gülekullan

güle güle kullanın lpg olayı biraz sıkıntılı oluyor benim aracımada (cıtroen xsara 2004) brc lpg kiti taktırdık montajıyla meşhur olan bir yere emme manifoldunu sökerek itinalı bir montaj yapmalarına karşın sürekli bir şeyler oluyor önemsiz şeyler ama insanın canını sıkıyor avm lere giremiyon ailece gezdiyin zaman sürekli tedirgin oluyorsun biri arkadan vurursa ne yaparım diye sürekli düşünüyon araç biraz yüklü olduğu zaman çekiş fark edilir bir şekilde düşüyor böyle sıkıntıları var aslında bende 2007 /2010 arası bir astra 1,6 araç almaya çok niyetliyim sizden sormak istediyim araç karma olarak kaç litre yakıyor cıtroen 8/8,5 litre yakıyor

Ortalama yakıt tüketimim 10-11 lt seviyelerinde.Fakat İstanbulda trafik olmadan biryere gitmek mümkün olmadığı için şehiriçi yakıt tüketim değerlerini fazla dikkate almıyorum.Şehirlerarası tüketime gelirsek 90 km sabit hızla (hız sabitleme kullanarak) yaklaşık 6-6,5 lt lpg tüketimi oluyor.

Şu resımlerı gorunce montajı yapan ıle ılgılı aklımdan geçen kufurlerı yazsam destan olurdu...
Yazık gerçekten çok yazık...

Şu anki montaj şekli az daha iyileştirilmiş durumda.Örnegin enjektörler ecotec yazısının üstünde değil artık.Birkaç değişiklik yaptırdım.

Yazınıza sadece yakıt tüketimi açısından cevap vermiştim ama diğer koularada değinmek isterim.
Lpg li araç ile ilgili olarak hiçbir zaman tedirgin olmadım.Yıllardır lpg li araca biniyorum ama hiç aklıma olmayacak şeyler getirip canımı sıkmadım."Bence" benzin de ne kadar tehlike varsa LPG de de o kadar tehlike var.Bakımları yapılmayan sistemler her zaman tehlikelidir.Siz zamanında lpg kontrollerini,bakımlarını yaptırın hiç bir sorun olmayacaktır.Kaldı ki lpg de, benzinde olmayan yakıt kesme valfleri gibi çeşitli emniyet sistemleride mevcuttur.Gönlünüz ferah olsun..
Ben tüm avm lere giriyorum.Cevahir,forum İstanbul,Olivium,Vailland gibi yakın avm lerde stepnem bagajda olduğu halde herhangi bir sorun çıkarmıyorlar.Kaldı ki bir keresinde İstinye parka bile girrdim(bu şimdi aklıma geldi).
Lpg de benzine göre hissedilir şekilde çekiş sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum.Lpg çekiş kaybı yok demiyorum ama 115 bg bi araç için herhalde düşüş 5 bg i geçmiyordur ki benim içinde sıkıntı değil zaten.
Opel bence bir tutku....sizi bilemem...

Geri