Opel Astra H Amerikan Sinyal Uygulması(Resimli-Detaylı)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SYG
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SYG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma uzun zamandır amerikan sinyal uygulaması yapmayı düşünüyordum.3-4 oto elektrikçisiyle görüştüm arıza lambası yakacağını ve opellerde bu işlemin çok sıkıntılı olacağını söyledi.Belki bir yolu vardır yapmanın ama ben bu işten sıkıldım ve kolları sıvadım.İşin mantığı çok kolay aslında.Malum astra H larda ön sinyallerde sarı şapka mevcut ve iç kısmında baya bir boşluk var.Park ampullerini buraya uzatırsam bu işi çözebileceğimi düşündüm ve işe başladım.İlk Başta panjur ve tamponu söktükten sonra farlarımızıda çıkartıp tezgaha koyduk :) Ve başlıyoruz...

Farların sinyal ampulünun olduğu kısmın altında (sarı şapkanın içinde kalan kısımda güzel bir boşluk var.Burayı ısıttığımız lokma başıyla güzelce deliyoruz.
audi001f.jpg

Yalnız bu kısım 2 parçadan oluşuyor.İlk Deliği biraz büyük Diğerini ise park ampulünün sığacağı kadar açıyoruz.
Daha sonra park ampulünü yerinden söküp kablosuna 10cm kadar kablo ilave edip uzatıyoruz.Farın iç kısmından kablo sarkmayacak şekilde deldiğimiz deliğe kadar uzatıyoruz.
audi002.jpg

Daha sonra ufak bir conta yardımıyla park ampulünü açtığımız deliğe sabitliyoruz;)
audi004j.jpg

İşlemimiz tamamdır.Sonra denememizi yaptıktan sonra farlarımızı takıp aracın önünü toparlıyoruz.
audi005.jpg

Hem park ampullerini iptal etmemiş olduk bu sayede arıza lambası yanmadı.Parklar açıkken sinyallerde gayet net ve anlaşılacak şekilde yanıyor o problemimizde olmadı.Şimdilik hoş bir görüntü oldu.Geri dönüşüde çok kolay.Yapmak isteyen arkadaş olursa maliyetsiz ortalama 1 saat süren bir işlem ;)

işlem güzel olmuş saygılar vectra b lerde de uygulanabilir mi yoksa normal park ampulune dipsiz sinyal ampulümü taksak.

saygılar.

Vectra hakkında bir bilgim yok ama astrada çift duy ampul koyup sinyalden kablo çekip elektrik verince arıza lambası yakıyor.

Eline sağlık güzel olmuş. Bence yan sinyalleride yapabilirsin.

vectra b lerde ampul cami beyaz turuncu degil. farlari sokenler bilirler sinyallerin kenarlarinda mpul baglantisi yapmak icin hazir delikler vardir onlari kullanabilirsiniz ama rengo konusunda bisey diyemiyecegim. turuncu park ampulu bulmak lazim.

Eline sağlık güzel olmuş. Bence yan sinyalleride yapabilirsin.

Yan Sinyalleri yapmayı düşünmüyorum.ÖN Sinyallerin ampulü ayrı olduğu için yanmasında bir problem yok net bir şekilde belli oluyor.

vectra b lerde ampul cami beyaz turuncu degil. farlari sokenler bilirler sinyallerin kenarlarinda mpul baglantisi yapmak icin hazir delikler vardir onlari kullanabilirsiniz ama rengo konusunda bisey diyemiyecegim. turuncu park ampulu bulmak lazim.

Delik varsa soun yok turuncu park ampulü neredeyse tüm elektrikçi ve aksesuarcılarda mevcut.

vayyy bak bu super olmuş iyiki söyledin , ben ön parklardakı ampullerı sokmusdum o sırada sıslerı acınca daha sık duruyor kanatındayım , gerı takıp yapdıgın gıbı sınyallere takmaya calısım, pekı cok ugrastırıyormu gırıs cıkısı ?

Geri