Opel Astra H aracımda bir türlü gideremediğim silkeleme sorunu

axoy66

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Opel Astra H 2006 enjoy twinport manuel bir aracım var. Aracımda LPG var fakat bu durum LPG'de de Benzinde'de oluyor. Aracımda 1. vitese takıp kalkarken ve 2. vitese atıp gaz verirken sanki ayağınızı bir anda debriyajdan çekmiş gibi bir silkeleme oluyor. 3. viteste bu çok az belli oluyor 4 ve 5 de ise olmuyor yada hissedilmiyor. Debriyajdan ayağımı daha hızlı çekip fazla gaz verdiğimde nispeten daha az oluyor bu durum gibi geldi. Aracımın baskı balatası yeni değişti. Bujiler ve bobinler yeni değişti ve kontrol edildi. Lpg sistemindeki başka bir arızadan dolayı LPG tesisatı yenilendi. Sorunun neden kaynaklı olduğunu bir türlü bulamadım. Bu konuda neler yapmam gerekir nereleri göstermem gerekir bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Ek olarak (belki alakası vardır diye yazıyorum);
- Aracımı ilk aldığımda emisyon testinden geçemedi ve katalizörünün tıkandığını öğrendik değiştirdik bu durum yaklaşık 1.5 yıl önce oldu. Bu sorun tekrar etmiş olabilir ve bundan oluyor olabilir mi?
- Aracımı aldığımda arabada kesici vardı. 5-6 ay sonra aracım bir arıza verdi. tamire bıraktım. ustanın dediğine göre devir daim pompası, motor plastik kapağı ve krank okuyucuyla alakalı bir arıza giderilmiş. Bu tamiri gördükten sonra araçta kesici gitti ve 2-3 ay sonra bu sorun başladı.

Eklemeyi unutmuşum. Bu sorun motor sıcakta olsa soğukta olsa aynı şekilde oluyor.

hocam arac twinport motor sanırım. Twinport kanatçıklarını kontrol ettirin. Genelde bulunamayan silkeleme bundan oluyor. İnternette de araştırabilirisniz.

Geri