OPEL ASTRA J FAN AÇMA

GKTUSFR068

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILDIM
ARACIM 2014 ASTRA J 1.6 EDİTİON LPG Lİ ALALI YAKLAŞIK İKİ HAFTA OLDU 80.000 KM DE ARABAYI SERT KULLANMAM YORMAM YANİ AMA NEDENSE 10 20 DAKKADA Bİ FAN AÇIYOR GİDİŞİNDE VEYA SESİNDE DE Bİ SORUN YOK DAHA ÖNCE BAŞINA GELEN VARMI VEYA NASIL Bİ YOL İZLEMELİYİM:)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ilk etapda sistemde hava varmı bakın ve aracın içindeyken su sesi geliyormu takip edin

GKTUSFR068

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
soğutma su sisteminde hava varmı demek istedim var sa ilk bakılması gereken yer orası tabi hararet hiç yükselmiyorsa kışın kolay kolay fan açmaz termostata orantılı açıyorsa sorun yoktur

Tatanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@kannn Biliyor aracı aldıktan sonra yaklaşık 2 ay fan açma problemiyle uğraştım çok sık açıyordu harareti de oynatıyordu, o sorunu halledildi kalorifer peteği temizleterek.

Şimdi de ara sıra açıyor eskisi kadar yoğun olmasa da öğrendim ki Opel Yetkili Servisinin piston kırmasını korumak adına çıkardığı yazılımdan atılmış benim araca da, o sebepten fan erken devreye giriyormuş. 1.4 Turbolarda bu yazılım var myopel.com dan da bakılıyormuş veya servisi arayıp öğrenilebiliyor şaşe no vererek. 1.6'lara servis tarafından bu yazılım çıkarıldı mı bilmiyorum senin problemin sebebi farklıdır muhtemelen ama başına gelen var mı diye sorunca aklınızda bulunması adına yazayım dedim.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen abi piston olayınıda öğrendiğimiz iyi oldu

• Beğen
Tepkiler: Tatanga

GKTUSFR068

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@kannn Biliyor aracı aldıktan sonra yaklaşık 2 ay fan açma problemiyle uğraştım çok sık açıyordu harareti de oynatıyordu, o sorunu halledildi kalorifer peteği temizleterek.

Şimdi de ara sıra açıyor eskisi kadar yoğun olmasa da öğrendim ki Opel Yetkili Servisinin piston kırmasını korumak adına çıkardığı yazılımdan atılmış benim araca da, o sebepten fan erken devreye giriyormuş. 1.4 Turbolarda bu yazılım var myopel.com dan da bakılıyormuş veya servisi arayıp öğrenilebiliyor şaşe no vererek. 1.6'lara servis tarafından bu yazılım çıkarıldı mı bilmiyorum senin problemin sebebi farklıdır muhtemelen ama başına gelen var mı diye sorunca aklınızda bulunması adına yazayım dedim.
çok teşşekür ederim

Tatanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GKTUSFR068

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Tatanga

Elbayy

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
2011 model 1.4 T aracımda da benzer problem yaşıyorum. Havalar sogukken bile araç 3 5 km sonra hararet 90 dereceye ulaşıyor ve daha sonra 2. Kademe şiddetli bir fan açıyor. Havası alındı, termostat değişti fakat problem devam ediyor. Yetkili servise götürdüm 1.4 t motorların çalışma prensibi bu şekilde fan sesine alismalisin dediler ama bana mantıklı gelmedi. Önerisi olan var mı ?