Opel Astra J Periyodik Bakım

Zlatanera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 Model Opel Astra J 1.4T Otomatik Vites araç sahibiyim.

Aracımı 46000km’de alıp bakıma vermiştim ve aracın 10000 bakımına 1000km falan var.

46000’de aracın bakımını kendi ustama yaptırdım. Şanzıman yağıda değişmişti. Ustama güvendiğim için genel olarak bakımlarda hangi markaları kullandığını sormuyorum. Forumları okuduğumda bunların hassas bir konu olduğunu fark ettim.

Aklımda bir kaç soru var ve bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.

1) Şanzıman yağını illa her 60000km'de ya da her 30000km'de bir değiştirmek mi gerekiyor? Her periyodik bakımda değiştirsek mahsuru var mıdır? Şanzıman yağı için önereceğiniz marka nedir? Şanzıman yağını değiştirirken eski şanzıman yağının kalmaması için ne yapılmalıdır?

2) Araç ekranında motor yağı ömrü kaçın altına düştüğü zaman değişmesi gerekiyor? Motor yağı için Liqui Moly 5W30 Dexos 1 Gen 2 uygun mudur?

3) Aracın periyodik bakımda değişen diğer ekipmanları; filtreler, bujiler vb. parçalar için hangi markalar daha iyidir?

4) Alınan markaların orjinal olup olmadığı tereddütüne düşmemek için neye dikkat edilmelidir ya da sizlerin internet üzerinden tedarik ettiğiniz bir yer var mı?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, aracınızı güle güle güzel günlerde kullanın inş. Sorularınıza sırasıyla yanıt verecek olursak;

1) https://www.opelforum.net/threads/astra-j-1-4-t-otomatik-sanziman-yagi-degisimi.325/ bu konuda detaylı şekilde işlemiştik. Müsasit zamanınızda tamamını okumaya çalışırsanız oldukça bilgi sahibi olacağınızı düşünüyorum.

2) Araç ekranında görmüş olduğunuz değer, bir yıl veya 15 bin kilometre için ayarlıdır. Hangisi önce dolarsa sistem sizi uyarmaya başlayacaktır. Karar sizin ben genelde %10 altına düştüğünde değiştiriyorum.

3) Bu konuda sitemizde arama yaparak biraz daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Önceliğiniz orjinal yedek parça olmalıdır, veya Bosch, Delphi gibi bilinen kalitesi onaylanmış markalar tercih edilmelidir.

4) Bilinen internet sitelerinden veya kalitesine güvenebileceğiniz özel servislerden temin edebilirsiniz. onlineyedekparca sitesinden ürün alıp kullanan ben ve benim gibi birçok arkadaşımız mevcut.

Tekrardan aracınızı güle güle kullanın saygılar hocam.

Zlatanera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, aracınızı güle güle güzel günlerde kullanın inş. Sorularınıza sırasıyla yanıt verecek olursak;

1) https://www.opelforum.net/threads/astra-j-1-4-t-otomatik-sanziman-yagi-degisimi.325/ bu konuda detaylı şekilde işlemiştik. Müsasit zamanınızda tamamını okumaya çalışırsanız oldukça bilgi sahibi olacağınızı düşünüyorum.

2) Araç ekranında görmüş olduğunuz değer, bir yıl veya 15 bin kilometre için ayarlıdır. Hangisi önce dolarsa sistem sizi uyarmaya başlayacaktır. Karar sizin ben genelde %10 altına düştüğünde değiştiriyorum.

3) Bu konuda sitemizde arama yaparak biraz daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Önceliğiniz orjinal yedek parça olmalıdır, veya Bosch, Delphi gibi bilinen kalitesi onaylanmış markalar tercih edilmelidir.

4) Bilinen internet sitelerinden veya kalitesine güvenebileceğiniz özel servislerden temin edebilirsiniz. onlineyedekparca sitesinden ürün alıp kullanan ben ve benim gibi birçok arkadaşımız mevcut.

Tekrardan aracınızı güle güle kullanın saygılar hocam.
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Motor yağı konusunda baya bir uç noktaya sahipmişsiniz. %50'nin altına düşünce beni sıkıntı basıyor. :))

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Doğrudur hocam ben kilometre dolduramiyorum örneğin bakima 1 ay kadar kaldı ancak yaptığım kilometre daha 8 bin :) Bu nedenle uç noktalari zorlayabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Zlatanera