Opel Astra mı vectra mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan zalim24
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zalim24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Opel almaya karar verdim 2000 2001 Opel Astra yada vectra Astra olursa 1.6 Edition yada enjoy vectra olursa cd veya cdx ama milletin söylentileri var işte Opel Bi arıza verdi mi adamı iflah etmez diyorlar özellikle vectra için diyorlar çok yağ akıtıyormuş sizce ne dersiniz bnm için güvenlik önemli abs airbag esp felan işte kullananlardan bilgilendirirse sevinirim

Temizi bulunursa vectra elbette ama temiz bi astraysa kolay kolay üzmez astra olarak g kasa dan bahsediyosunuz herhalde ?

ewet Astra g den bahsediyorum
peki bunlarda genel problem nedir

Geçen hafta komşum 99 model passatı ile ufak bir kaza yaptı. Sadece yan sanayi tampon + montaj + boya 750 TL vermiş... orjinal olursa 1500 tutar demiş... İçimden iyi ki opelim var dedim.
Her araç gibi bakımsız, hor kullanılmış bir araç alırsanız, opel, fawa, honda farketmeden hepsi sizi üzer.. Alırken temizini bulursanız ufak tefek sorunlar hariç opel sizi üzmez... mesela ben 2011 de ön-disk balatayı değiştirmiştim. 50000+ km yol yaptım. 2-3 ay önce disklerin bozulduğunu ancak balataların en az yarısının durduğunu görünce şaşırdım...Diskleri torna yaptırdım yeni balata taktırdım ama attığım balatalara üzüldüm... :)
ben b2 cdx kullanıyorum... size de öneririm. 2.0 motor hem güçlü, hem de sakin kullanımda az yakıyor( abimin 1.6 slxie mpi motorlu tiposundan az yakıyor). Astra biraz daha ufak aileler için bence ideal ve ikinci eli hala çok iyi...

Bence hangisi temiz ise onu alın neticede 14-15 yaşındaki araçlar.Pek piyasası yok ama 1.8xe kodlu motora sahip elegance,cd donanımlı vectra da bakılabilir.

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim peki yağ akıtma problemi varmış vectra da kablolar tez yanıyormuş doğru mu peki bunlar

Sent from my RM-821_eu_turkey_343 using Tapatalk

Geri