Opel astraya en uygun lpg hangisi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan last car
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
eskişehir opel alpata. mühendis Hakan bey en fazla 2 ay olmuştur.( düzeltelim)şimdi tekrar telefonla sordum MOTOR KODU Z İLE BAŞLAYANLARA GM kendisi garanti veriyor A İLE BAŞLAYANLARA LANDİRENZO KENDİSİ MOTOR GARANTİSİ VERİYOR dedi.

Son düzenleme:
benim aracım z20lel ve turbo kitli brc takılı,ancak sıfır değil 2005 model ve taktıralı 6 ay oldum şuan sıkıntısız kullanıyorum,italyanlarda kolay kolay sorun çıkmaz zaten ama yukarıda arkadaşın yazdığı gibi sistem kadar önemli olan o sistemi takıp ince ayarlarını yapabilecek yetenekli ustalar,özellikle lft sft ince ayarlarını yol testinde ayarlatın,canavar gibi kullanırsınız,birde ilk bakım 10.000 derler ama siz 1000 km sonra montaj yaptırdığınız yere mutlaka gidip ayarlara yine baktırın,sonra sabahları titreme falan yapar nedenine gelince lpg mekanik çalışan aksamlar rotasyonunu tamamlar ve bu arada tekrar ince ayar yaptırmanız gerekir,ya zengine ya fakire düşmüş olur karışımınız,çok az bile olsa etkiliyor,bendeki %11 sapmıştı 1000 km sonra,birde yakıt faktörünü anlattı ustam,bütan propan oranı her markanın farklı olduğu için aynı yerde lpg almaya gayret edin,yaz kış arası bile oranlar değişiyor,genelde havalar soğuduktan ve ısındıktan sonra olmak üzere yılda 2 kez ayarlarını kontrol ettirirseniz hiç sıkıntısız yıllarca kullanırsınız,saygılar.

Landi değil, BRC-Prins vb markalar da özellikle araç o km ise 2 yıl motor garantisi veriyor. Dikkat etmekte fayda var hangi marka olursa olsun aracınızın motoru LPG den sonra Opel in garanti kapsamından çıkıyor

Ben bir çok servise aynı konuyu sordum, eğer landirenzonun araca uygun olan kiti takılırsa kesinlikle aracın ne moturu ne de diğer aksamları garantiden çıkmıyor yaklaşık 1 ay boyunca araştırdım hatta GM e de sordum hep aynı cevabı aldım.

Bu bilgiden emin misiniz? Son dönemde iki tanıdığım 2012 ve 2013 araçlarına Landi Renzo lpg sistemi taktırdı ve firmanın ana distribütörünün Opel firmasıyla yaptığı özel anlaşma gereği yaptıkları sigorta sözleşmesi bile evraklarla birlikte veriliyor. Yani Landi Renzo ve Opel ortak olarak yaptıkları bir anlaşma sonucunda bu sistemi öneriyor. Opel Gedizler eğer Landi Renzo lpg sistemi monte edilirse aracın garantisinin devam edeceğine garanti veriyor.

4 gün önce bende aracıma landirenzo taktırdım ve aracın hala garantide olduğuna dair bir evrak verdiler bana landirenzo ile opel dünya çapında bir anlaşma imzaladılar, eğer o anlaşma metnini bulabilirsem en kısa sürede formda paylaşacağım

bir heyecanla opel müşteri hizmetlerini aradım yok öyle bir şey servisler kendi insiyatiflerini kullanabilir dediler :(

bir heyecanla opel müşteri hizmetlerini aradım yok öyle bir şey servisler kendi insiyatiflerini kullanabilir dediler :(

nasıl yok ya ben opeli aradım var dediler sana başka bana başka mı konuşuyor bu opel :S

takmayı bilen iyi bir servis olsun
atikerden cok memnun kalırsınız boşuna çok para vermeyin

takmayı bilen iyi bir servis olsun
atikerden cok memnun kalırsınız boşuna çok para vermeyin

atiker mi :) valla ben 2500 TL verdim landirenzo taktırdım, garantiden çıkmasın diye sırf atikere hayatta güvenemem belki sorun çıkmaz ama yinede güvenemem sonuçta aradaki fark belli, landirenzo bosh marka enjektör kullanıyor ve kitleri de aynı şekilde yani şahsen ben atikere hayatta güvenemem sonuçta 50 000 liralık arabaya biniyoruz :) şimdi diyeceksin ne diye LPG taktırdın o zaman diye :) malesef ülke şartları bizi buna itiyor :S

opel astra gtc 1.6 sport arabama mimgaz lpg taktıracağım..önerilerinizi bekliyorum..

opel astra gtc 1.6 sport arabama mimgaz lpg taktıracağım..önerilerinizi bekliyorum..

ve birde motor soğutma suyu düşük diye hata çıkıyo ama su eksik değil sebebi ne olabilir..aranıza yeni katıldım ilgilenirseniz çok sevinirim..

şimdiden teşekkürler..

nasıl yok ya ben opeli aradım var dediler sana başka bana başka mı konuşuyor bu opel :S

Valla durum öyle gözüküyor. ben 0 232 853 2330 nolu opel.com.tr deki opel müşteri hizmetleri numarasını arıyorum. euro 5 motorlu hiç bir araç için garantileri olmadığını söylüyorlar.

Geri