Opel Corsa 1.2 twinport Rolanti stop sorunu.

frht92

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar.
Aracım Corsa 1.2 twinport enjoy triptonik 2007 model.
Araçta son günlerde şöyle bir sorun olmaya başladı. ilk olarak 2-3 hafta önce , aracı çalıştırdığımda boşta rolantideyken devir düşüyor ve araç stop ediyordu. Bir iki kez oldu sonra düzelmişti. Sonrasında 1 hafta kadar sonra sadece ilk startlarda değil , örneğin trafikteyken araç durunca vites otomatik boşa takınca rolanti devri tekrar düşme yapmaya başladı. Kısacası araç boşta iken rolanti devri düşüp stop ediyor. Bazende stop etmesede rolanti devri sabit durmuyor ibrede dalgalanmalar oluyor. Bugün servise götürdüm oksijen sensörü dediler ve orjinali 600 TL imiş. Bende neymiş bu oksijen sensörü diye araştırdım internetten , burda oksijen sensörü arızasıyla ilgili bir konuda okudum. Gördüğüm üzre benzer durumu yaşayıp sensör değişiminden sonra sorunu düzelmeyen arkadaşlar olmuş. Bir öneriniz varmıdır acaba ne yapmalıyım ?

Birde benim aracımda bu sorun olduğunda arıza lambası yanmıyor böyle bir fark var. Burda okuduğum oksijen sensörü arıza konusunda anlatılanlara göre arıza lambası yanıyor şeklinde anlatmış bazı arkadaşlar fakat bende böyle birşey olmadı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Oksijen sensörü harici birde rölanti düzenleyici var, ısı sensörü felan da deniyor. Ondan olabilir.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kelebek boğaz temizliğiyle başlayın. Sensör değerleri tech2 ile kontrol edilirse fikir verebilir.

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensoru 150-200 lira piyasada. Ozel servise gidin tech 2 ile Sensor degerlerine baktırın gerekiyorsa degistirin rolanti sensoru de olabilir sorun

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi