Opel corsa 1.3 ctdi enjoy 90 hp düşünüyorum

kamilozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel corsa 1.3 ctdi enjoy 90 hp almayı düşünüyorum nasıldır memnun kalırmıyım ? bu aracla ne gibi yorumlarınız var.

ben düşündüğünüz aracın eski kasasını kullanıyorumm size şöyle diyebilrimmm arabam hakkında konuşurken maşallah diyerek söze başlıyorummm sıfır skıntı sıfır hata
(ön taraftan gelen tıkırtıları alışmak gerek))

Düşündüğünüz aracın aynısı bende var.3 yıldır kullanıyorum ve 35bin km oldu.
Şu ana kadar bakım haricinde hiç bir arıza yok.Bagaj alanı sorun değilse çok memnun kalırsınız.

Araç hakkında kullanıcı olarak biraz söz edeyim.

Yol tutuş biraz zayıf ama kötü de sayılmaz.Ama lastiklerimin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum(fabrika çıkışlı lastikler var malum çok iyi sayılmaz).
Performans tatmin edici 2005 model 2.0 motor rav4 e kafa tuttum 175km'ye kadar yanyanaydık sonra o uzmaya başlayınca bende bıraktım.1.6 araçlara rampada çok kolay kafa tutup eğlene bilirsiniz.
Konfor B segmenti bir araç için fena sayılmaz.Dizel olsa da motor sesi rahatsız etmiyor kabin içini ama yüksek hızda(120 ve üzeri) biraz rüzgar sesi alıyor.
Kaportası çok sağlam 2 sene önce sola dönerken bir anlık dalgınlıkla aynaya bakmadan direksiyonu kırdım soldan gecen araç stoptan ön fara kadar ezerk sürttü ama b sütununa geldiğinde aracın arkasının yönünü değiştirecek kadar güçlüydü(bana çarpan araç 2003 model partner di ve arkası yüklüydü)
Yakıt olarak 45lt depo ile 750 km civarı yol yapıyorum(Ş.içi Ş.dışı karışık ve bazen çok agresiy kullanarak) bun da 6. vitesin katkısı büyük.

Birçok B segmenti araca baktım özellikle Yeni Fiestalar çok hoşuma gidiyordu arkadaşım almış rica ettim bir kaç günlüğüne araçları değiştik,1.4 68hp dizel bassamda gitmiyordu arka koltuklar çok dar ve araç içi boğucuydu.

Bakım masrafı korkulan kadar çok değil.Ay başında bakıma gittim.180 tl mazeme 40tl işçilik verdim.Mazot filtresi pahalı ama 2 bakımda bir değişiyor(30bin km)

Benim tavsiyem aracın temizini bulursanız alın dediğim gibi bagaj haricinde sorun olmaz.
Merak ettiğiniz sorular varsa yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Birçok B segmenti araca baktım özellikle Yeni Fiestalar çok hoşuma gidiyordu arkadaşım almış rica ettim bir kaç günlüğüne araçları değiştik,1.4 68hp dizel bassamda gitmiyordu arka koltuklar çok dar ve araç içi boğucuydu.

bizim arkadaşta da var aynısından sonuna kadar katılıyorum şekil yapayım derken içerde hacim bırakmamışlar ayrıca konvoy şeklinde bir yerlere gittik canım sıkıldı onunla aynı hızda gitmekten (izmir manisa çıkışı yokuşta maksimum 80 km yapıyor) :)

Geri