OPEL CORSA 1.4 Twinport Enjoy lpg li kullanan varmı

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bende aynı araç var ve manuel,
yazın şehir içi 100 km de 6,5 lt yakıyorum kışın 7 lt
bende sizin gibi düşündüm, lpg araştırdım, lpg montaj fiyatı, lpg bakım masrafları, aracımız lpg zaten uyumlu değil, e birde arabada tüp olayını düşününce vaz geçtim,
tavsiyem lpg taktırma şehit içi sürüş karakterini değiştir,
ani hızlanma, yokuş aşağı son viteste gaz fren yapma, frenleri olabildiğince az kullanacak şekilde kullan, 2000 civarı vites at...
bunlar uygun değilse arabayı değiştir daha mantıklı...

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı araç var ve manuel,
yazın şehir içi 100 km de 6,5 lt yakıyorum kışın 7 lt
bende sizin gibi düşündüm, lpg araştırdım, lpg montaj fiyatı, lpg bakım masrafları, aracımız lpg zaten uyumlu değil, e birde arabada tüp olayını düşününce vaz geçtim,
tavsiyem lpg taktırma şehit içi sürüş karakterini değiştir,
ani hızlanma, yokuş aşağı son viteste gaz fren yapma, frenleri olabildiğince az kullanacak şekilde kullan, 2000 civarı vites at...
bunlar uygun değilse arabayı değiştir daha mantıklı...

iyide şehir içinde ki sürüş karakterini değiştirmekte araca zararlı değilmi sürekli düşük devirde vites atmak vs. lpg nin araca verdiği zararı kıyaslarsak hangisi daha agır basar.

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
iyide şehir içinde ki sürüş karakterini değiştirmekte araca zararlı değilmi sürekli düşük devirde vites atmak vs. lpg nin araca verdiği zararı kıyaslarsak hangisi daha agır basar.

2000 devir altında vites atarsan egr sorun yaşama ihtimalin var, 2000-2500 arası sorun olmaz,