Opel Corsa C "rölanti sorunu"

serkanyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 ay önce 2005 opel corsa c aldım manuel 95 binde 1.2 twinport lpg'li.

ilk zamanlar sorunsuz kullanıyordum ama 2 hafta önce bi rölanti de beklerden titreme devir saatinde oynama ve sonrasında aracım stop etti. sonrasında çalıştırdığımda küçük teklemeler devam ederken biraz gaz vererek normale çevirdim. ara ara da yine yaptı.

lpg servisine götürdüm sonrasında, lehimlenmeden yapılmış tüm bağlantılar ön kısımdakileri söküp tekrar yaptı olmazsa tekrar yaparsa arka alt tarafları da aynı şekilde söküp takarız dedi. bu da beni bi süre götürdü.

sonrasında ama yine başladı. benzin de gidim yapıcak mı dedim onda da aynı şekilde yaptı. rölanti de beklerken titreme devir saatin de oynama düşme ve stop etme. sorum bununla karşılaşan arkadas varmı daha öncesinde veya bu konuda bilgisi olan arkadas varmı?

Son düzenleme:
Yaklaşık 1 ay önce 2005 opel corsa c aldım manuel 95 binde 1.2 twinport lpg'li.

ilk zamanlar sorunsuz kullanıyordum ama 2 hafta önce bi rölanti de beklerden titreme devir saatinde oynama ve sonrasında aracım stop etti. sonrasında çalıştırdığımda küçük teklemeler devam ederken biraz gaz vererek normale çevirdim. ara ara da yine yaptı.

lpg servisine götürdüm sonrasında, lehimlenmeden yapılmış tüm bağlantılar ön kısımdakileri söküp tekrar yaptı olmazsa tekrar yaparsa arka alt tarafları da aynı şekilde söküp takarız dedi. bu da beni bi süre götürdü.

sonrasında ama yine başladı. benzin de gidim yapıcak mı dedim onda da aynı şekilde yaptı. rölanti de beklerken titreme devir saatin de oynama düşme ve stop etme. sorum bununla karşılaşan arkadas varmı daha öncesinde veya bu konuda bilgisi olan arkadas varmı?
Evet arkadaşım 97 Vectra var aynısı bende de var. Arada oluyor rölanti de dalgalanma var rölanti dusuyor stop edecek gibi oluyor gaza basiyorum toparliyor yolda giderken de arada silkelenme oluyor.sanki yakıt bitiyor veya elektrik kesiyor gibi. Sonra çekiş dusuyor bazen bu arizadan dolayı ara sıra rampada kalkerjen sorun bile oluyor rolantiden dolayı. Usta PC taktı lambda oksijen sensor hatası verdi. Buji ve kablolar değişti. Sensorler temizlendi aynı değişmedi.sorun aynı devam. Hatta bi ara motor beynine giremedi sonra tekrar girdi. Yine aynıhhatayı verdi. Bazı ustalar LPG de oksijen sensor hatası hep verir dedi. LPG sensor önemsiz dedi. Kendi ustam da tersini söyledi aktif olur dedi. LPG goturmus ustam LPG beynine girememiş. LPG beyni demiş kendi LPG ustama önceden gitmistim. O girmişti aradım sakin değiştirtme getir bakalım dedi. Regülatör den de yapar dedi. Ustamin gittiği LPG ci tüp tankına kadar sistem yenilenebilir demiş şaşırdım . bu ariza esnasında motor arıza isgi yanmiyor hiç.bu hafta gidecem LPG ustama sonuç bilgi veririm kardeş. Kusura bakma uzun oldu. Allah yardımcın olsun

Evet arkadaşım 97 Vectra var aynısı bende de var. Arada oluyor rölanti de dalgalanma var rölanti dusuyor stop edecek gibi oluyor gaza basiyorum toparliyor yolda giderken de arada silkelenme oluyor.sanki yakıt bitiyor veya elektrik kesiyor gibi. Sonra çekiş dusuyor bazen bu arizadan dolayı ara sıra rampada kalkerjen sorun bile oluyor rolantiden dolayı. Usta PC taktı lambda oksijen sensor hatası verdi. Buji ve kablolar değişti. Sensorler temizlendi aynı değişmedi.sorun aynı devam. Hatta bi ara motor beynine giremedi sonra tekrar girdi. Yine aynıhhatayı verdi. Bazı ustalar LPG de oksijen sensor hatası hep verir dedi. LPG sensor önemsiz dedi. Kendi ustam da tersini söyledi aktif olur dedi. LPG goturmus ustam LPG beynine girememiş. LPG beyni demiş kendi LPG ustama önceden gitmistim. O girmişti aradım sakin değiştirtme getir bakalım dedi. Regülatör den de yapar dedi. Ustamin gittiği LPG ci tüp tankına kadar sistem yenilenebilir demiş şaşırdım . bu ariza esnasında motor arıza isgi yanmiyor hiç.bu hafta gidecem LPG ustama sonuç bilgi veririm kardeş. Kusura bakma uzun oldu. Allah yardımcın olsun[/QUOTE

] eyvallah sağolasın bende deneme amaçlı 4 gündür düzenli sadece benzinle gidiyorum ilk gün sadece yukarda yazdgım gibi rölanti de titreyip stop etmişti. Ondan sonra ki 3 günde hiç sorun yok. Titreme bile yapmadı. Bi süre böyle devam edicem ben de araba da genel bi sorun mu var lpg de mi sorun var anlamak için. Ustalara da güvenilmiyor sorunu bulamayınca hop lpg de diyorlar. Gittikten sonra tekrar yazarsan bilgi verirsen sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Bogaz kelebegini temizledilermi ?

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar sorunu çok enteresan bir şekilde çözdük. Araç su eksiltiyordu uzun bi süredir fazla olmadgı için pek önemsemedim sonradan eksiltme artınca gittim ustaya 3 yerde kaçak vardı. Orda bu stop etme olayını da sordum lpg olabilir dedi. Neyse halletti su eksiltmeyi o günden beri hiç titreme stop yok. Çok enteresan bugün 1 hafta oldu gayet iyi su eksiltmeden olabiliceğini hiç düşünmezdim. Buharlaşan su motor da kaçak mı yapıodu çözemedim ama halloldu. Aynı sorunu yasayanlar su eksiltmeyi de atlamayın!!!!

Arkadaşlar sorunu çok enteresan bir şekilde çözdük. Araç su eksiltiyordu uzun bi süredir fazla olmadgı için pek önemsemedim sonradan eksiltme artınca gittim ustaya 3 yerde kaçak vardı. Orda bu stop etme olayını da sordum lpg olabilir dedi. Neyse halletti su eksiltmeyi o günden beri hiç titreme stop yok. Çok enteresan bugün 1 hafta oldu gayet iyi su eksiltmeden olabiliceğini hiç düşünmezdim. Buharlaşan su motor da kaçak mı yapıodu çözemedim ama halloldu. Aynı sorunu yasayanlar su eksiltmeyi de atlamayın!!!!

Geçmiş olsun. Sorunu bende cozdum debimetreden kaynaklı

Geri