Opel Corsa D Sorunu (Bir türlü çözemedik)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok şükür çözdük hocam. Ayrıntılı yazacağım süreci ileri de başka birinin ihtiyacı olur diye. Sorun vites robotundaymış. Yasin ustamın ellerine sağlık. Yardımcı olan arkadaşlara ve ustalarıma teşekkür ediyorum.
Yasin Usta girdiyse işin içine bu iş tamamdır 👌

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok şükür çözdük hocam. Ayrıntılı yazacağım süreci ileri de başka birinin ihtiyacı olur diye. Sorun vites robotundaymış. Yasin ustamın ellerine sağlık. Yardımcı olan arkadaşlara ve ustalarıma teşekkür ediyorum.

Geçmiş olsun. İnşallah çok tuzlu olmamıştır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ouzz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrhb bende 2013 opel corsa 1.4 twinport active otomatik kullanıyorum 6 aydır. 2 defa arıza lambası yanıp gaz yemiyor sorunu nasıl çözdünüz..

cuneyt2009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar yaklaşık 1 aydır aracımda yanan esp arızası giderilemedi. Özellikle ışıklarda beklerken araç rolantide beklerken arabada 1 saniyelik titreme yapması ve esp ışığının yanması.. Bujiler değişti. Motor rölanti devri 680den 800e yükseltildi.. Ama arıza hala geçmedi. Kelebek boğaz temizliği yapıldı.. En son ustam fakir karışımda hatası diye birşey söyledi. Ben pek anlamam bu teknik terimlerden ama hava filtresinden tut ekzoza kadar incelemek gerekir dedi. Bi de başka bi usta arkadaşa sorduğunda hava depolama valfının değişmesi gerektiğini söyledi.. Çok küçük bi sorun ama bi türlü çözülemedi ne yapılabilir????

• Beğen
Tepkiler: Nobran

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın verdiği arızanın kodu nedir ?

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Krank sensörünü maf map sensörünü bir baktır

prepositions

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yasin Usta girdiyse işin içine bu iş tamamdır 👌
Sizin yazdığınız sorunun aynısı benım aracta da var. 2011 1.2 Easytronic Corsa. Nasıl çözüldü işlemler masraf v.s. bilgi verebilir misiniz?
Çok teşekkürler,

prepositions

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin yazdığınız sorunun aynısı benım aracta da var. 2011 1.2 Easytronic Corsa. Nasıl çözüldü işlemler masraf v.s. bilgi verebilir misiniz?
Çok teşekkürler,

gencergun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maliyet ne kadar tuttu bilgi verebilirmisiniz

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Forumda yeniyim Opel Corsa D aracımla (1.2 yarı otomatik 2011) ilginç bir sorun yaşıyorum. Öyleki yılların ustası kıymetli bir ustama gösterdim aracı ilk defa gördüm, ben de araştırayım sen de sor dedi. Problem şu: araç hareket halindeyken ışıklarda ya da dönemeçlerde araç tam durduğunda gaz yememeye başlıyor. Öyleki gaz pedalı hiç tepki vermiyor. Manuele almak vitesle oynamak işe yaramıyor anında. Kapatıp açınca tekrar çalışması da zaman alıyor. Yani aslında çok tehlikeli bir durum birden olmadık yerde kalırsa biri gelip biçebilir Allah vermesin.

Araç hiç bir arıza uyarısı vermiyor. Bilgisayara bağladık herşey normal çıkıyor.
Bu durum başına gelen duyan ya da önerisi olan var mı? Sırayla bütün herşeyi değiştirmeye kalksam (gaz pedalı kelebek akü) birincisi sorun çözülecek mi belli değil ikincisi masrafın önü sonu belli değil.

Video var ama anlattıklarımdan başka bir durum yok. Değerli yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar.

Anlattığınız konuyla ilgili youtube'da şu videoda da bahsediliyor.