opel değil ama acil yardım bekliyorum.yolda kaldım.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forum dostları merhaba yolda kaldım acil yazıyorum 2006 model a3 arabam daha yeni bakımdan çıktı.yağ yağfiltresi,hava,polen,benzin bakıldı usta bujinin birini söktü taktı bir sonrakı yag değişiminde değiştirelim dedi.bugun yola çıktım 300 km lik varış noktama 1 km kala arıza ışığı yaktı bende açtım kaputu motor uzerındekı plastık kapagın altından kablo yanık kokusu ve duman geliyor kapağı smktüm sağdan birinci buji bobininin eridiğini ve kablolarınında yandığını gördüm ne yapmam gerekiyor lütfen bilen arkadaşlar yardım etsin.bu sorun neden kaynaklı acaba.

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
Aracın çekişinde filan bir düzensizlik var mı?

muhtemelen bujiyi takamadı veya bujide sorun oldu bobini kısa devreden yakmış olabilir 3 silindir çalışır araba zaten patır patır.

yapacak bşi yok ki yeni bobin yeni buji takılırsa bşi olmaz. tabi buji kırılmadıysa daha iyi geçmiş olsun

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
muhtemelen bujiyi takamadı veya bujide sorun oldu bobini kısa devreden yakmış olabilir 3 silindir çalışır araba zaten patır patır.

yapacak bşi yok ki yeni bobin yeni buji takılırsa bşi olmaz. tabi buji kırılmadıysa daha iyi geçmiş olsun

Benim de aklıma ilk gelen silindirin çalışmadığı geldi. O yüzden sormuştum çekişte sorun var mı diye. ;)

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300 km nın 299 km sini teklemesiz sorunsuz geldi son 1 km de tekleme ve arıza ışığı yaktı :(