opel mi vw mi

:good::good::good::good::good:

hepsini okuyamadım tartışma derin yine herhalde...
voswos son yıllarda atağa kaktı adamlar iyi bilyor pazarlamayı bi kasa tipi tutturdumu makyajlayıp makyajlayıp milletin önüne getiryor.. opel hep sil baştan yapıyor kasayı oturtmadan değiştiriyor..

3 sene golf kullanmış biri olarak vw golf göründüğü gibi bir araba değil emin olun.

Önder bey bende secimimi vw ye diyecektim lakin secimini yapmissin niye soruyorsun :)
simdi benim nacizane fikrim ;
ikinci el 1-2 yas derseniz ben asla vw demem..fiyat farkina opelin sifirina giderim bütcem el veriyorsa...yok param var acikca vw...ben sunu derim opel bütcesi dar olanin mercedesi...yoksa opelden daha iyi araclar var tabii bu alman olmak sarti ile...diger markalara bakmam.:hıh:

Bu forumda bu sorulursa cevap şöyle olabilir :D
032_peeon_vw_decal__15730.png

Passat CC veya Scirocco hariç VW göremiyorum alınacak :rolleyes: Onlarında fiyatları uçuk yine alınmaz :p

Son düzenleme:
Bazı Arkadaşlarımız Astrayla Golf Vectrayla Passat kıyaslanmaz demıs şimdi Astra G Golf 4 kıyaslarsak

Konfor Olarak Golf4 ustun Barız Belli bozuk yollarda dahada anlasılır

Yol Tutus Olarak Astra Ustun Buda bariz belli

Performans olarakda Astra Ustun yalansa yalan dyn Golf4 bora vs den seri bir arac videoda eklıyeblırım Astra G vs Bora

Saglamlık Olarak Hemen Hemen aynılar 2sıde taş gibi araba

Gorunus Olarak Bana Gora Astra daha guncel duruyor

Özellik Olarak Golf Bora ustun olabılır 5bijon 4 dısk 16inc jantlar vs vs...

Son düzenleme:
ya şu param varsa vw alırım diyen arkadaşlar kusura bakmasınlar ama arabadan anlıyoruzda demesinler...

opel mi Pahalı Vw mi pahalı

Polo 1.4 comfortline 30 bin tl
corsa 1.4i enjoy 35 bintl

Golf 1.6 Trendline 38 bin tl
Astra 1.6 Enjoy 43 bin tl

Astra Sedan 1.6 115bg 42bin tl
jetta 1.2 tsi 105 bg 41 bin tl

Yeni passat Giriş Paketi 53 bin tl den başlıyor ..
İnsignia Giriş Paketi 63 bin tl den başlıyor..

Şimdi lütfen param varsa vw alırım edebiyatını bırakalım gelip daha pahalı fiyata opel alıp da nasıl kendi malınızı sanki vw den ucuz değersizmiş gibi gösteriyorsunuz onuda anlamış değilim...

net bir cevabım yok...ama şu şekilde kıyaslamalarım var...passat almam herkeste var ve eminim yeni kasasıda o şekilde olacak bu yüzden insignia...şimdi yazacağımlada çelişiyorum ama olumsuz yorumlar olunca insan diğer alternatifler üzerine yoğunlaşıyor...astra j 1.3 cdti yerine golf 6 tdi...burada vw dememdeki sebep motordur...yani konu araçlara motorlarına piyasaya göre farklılıklar gösterir...

Opel Adam gibi 1.6 dizel koymadıkça Golf 6 Astra karşısında başarılı sayılacak. :)

Vw şu iç görünüşü her araca uyguladı 100bin TL lik Passat'ta da aynı iç görünüm var Caddy'de de :)

Ha Opel Evet oda aynı yoldan gidiyor İnsignia dan sonra hepsinin iç mekanı aynı olacak Örn. Astra -Meriva

Vw ticari de Opelden üstündür ama Caddy'nin fiyatıda ortada
Fiyat/Performans olarak Opel daha iyi gibi ama BBS'li yerle bir Vw'ye de hayranım :D

Ama Corsa D ile de Polo'yu kıyaslamazdım Polo çok sıradan güncel kasa olduğu bile belli değil :)

Opel Adam gibi 1.6 dizel koymadıkça Golf 6 Astra karşısında başarılı sayılacak. :)

Vw şu iç görünüşü her araca uyguladı 100bin TL lik Passat'ta da aynı iç görünüm var Caddy'de de :)

Ha Opel Evet oda aynı yoldan gidiyor İnsignia dan sonra hepsinin iç mekanı aynı olacak Örn. Astra -Meriva

Vw ticari de Opelden üstündür ama Caddy'nin fiyatıda ortada
Fiyat/Performans olarak Opel daha iyi gibi ama BBS'li yerle bir Vw'ye de hayranım :D

Ama Corsa D ile de Polo'yu kıyaslamazdım Polo çok sıradan güncel kasa olduğu bile belli değil :)
iç görünüşleri konusunda sana sonuna kadar katılıyorum birbirinin kopyası ve aynı şekilde yeni golf jetta polo transporter bunların ön farlarıda tamamen aynı ...değişim farklılık hiç yok

ya şu param varsa vw alırım diyen arkadaşlar kusura bakmasınlar ama arabadan anlıyoruzda demesinler...

opel mi Pahalı Vw mi pahalı

Polo 1.4 comfortline 30 bin tl
corsa 1.4i enjoy 35 bintl
...

hocam Corsa 1.4 Enjoy 111Years'a denk gelen Polo yaklasik 41,000TL ediyor donanimi hesaba katinca. Corsa'nin en bazi bile Poloya gore daha dolu bir araba..

Geri