opel tigra motor yüksek rolanti

homeros711

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar ustalarım,
benim 97 model opel tigra aracım bazen rolntisi 13 te çalışıyor ve mesela kırmızı ışıkta durduğumda yani araba rolantide çalışırken hemen motor ışığı yanıyor. opel özel serviste makinaya bağladılar ve rolanti ayarlayıcısı arızalı dediler. onu değiştirdik. ama yine aynı şeyleri yapmaya devam ediyorlar. servisteki usatalar bu sefer senin araba bi yerden hava alıyormuş gibi yapıyor ama havada almıyor. onların dediğinden aklımda kalanı söylüyorum beyin normalda 10 adımda okuması gerekirken 4 adımda rolanti okuyor gibi bişeyler dedi. beyin arızası yada bir kaç şey daha sıraladılar. bu konuda ustalarım ne diyor şimdiden teşekkür ederim

aşırı trafikte benim aracımda da nadirende olsa o durum oluyor bir kere gaz verip bıraktığımda düzene giriyor sorun bence gaz kelebeği çok hafif açık kalıyor havayı bu şekilde fazladan almış oluyor ancak arıza ışığı yakmıyor onun koduna bir bakın

hocam gaz kelebeğini temizlettim makinaya bağladılar arıza rölanti ayarlayıcısı arızası gösteriyor dediler bende aynı yerde değişimi yaptım

Emme manifoldunu kontrol ettirdiniz mi hocam? Malum hava emişin kalbi emme manifoldu, eğer tüm X kodlu motorlarda değişken zamanı emme manifoldu varsa sorun teşkil edebilir diye düşünüyorum. Beyin rölantiyle pek alakalı olmaz genelde.

Emme manifoldunu kontrol ettirdiniz mi hocam? Malum hava emişin kalbi emme manifoldu, eğer tüm X kodlu motorlarda değişken zamanı emme manifoldu varsa sorun teşkil edebilir diye düşünüyorum. Beyin rölantiyle pek alakalı olmaz genelde.

Mert Tigra da direk emisyonlu manifold kullanılmış bahsettiğin gibi değişken emisyon yollu değil ayrıca gaz kelebeği potansiyometresi bir hata kodu ve gaz kelebeği pozisyonunu takip eder araç teklediğinde gazı algılamadığında ecu hata mesajı kaydeder arıza ışığı yakar..

Geri