Opel Vecra Cdx 2,0 16v 2000 Model Arac CONTA VE BLOK

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lusiand
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lusiand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadalar benım Fiat bravam vardı uste 10bin verdim 1 hafta once Opel Vecra Cdx 2,0 16v 2000 Model Arac aldım. Conta yanmıs ve sımdı blok eğridediler bende motoru komple rektefiye yaptırıyorum persenbeye bıtecek ınsallah.. Bundan sonra nasıl bır yol izlemelıyım.. Bu arada Araçta boya ve darbe değişen yok. ??

Brava + 10 bin TL

Motor isteyen bir CDX için fazla gibi geldi bana. Sonuçta 2-3 arası da motor yiyecektir.

Neyse hayırlı olsun diyeyim. Yapacak çok bir şey yok. Boya ve değişen olmaması güzel elbette ama motor istemesi can sıkıcı olmuş. Umarım her şey yolunda gider. Diğer yerlerden sorun çıkarmaz. Ağız tadıyla binersiniz. Allah kaza bela vermesin.

Motorda Sıkıntı Cıkmaz Sanırım artık Performans Duzgun orjınal gibi oLurmu ?

Yedek parçalar ve ustalık iyi olursa neden aynı performansı vermesin ki?

Kaldı ki 136 bg bir araç! Motorun ömründen biraz yenmiş olsa bile çok tatlı gidiyor meret! :)

ustaya ve parçalara bağlı, ustalara göre ufak önemsiz eksikler keyf kaçırabilir

tamamen ustaya ve kullanılan parçalara bağlı bundan sonrası.düzgün yapılıp orjinal parçalar kullanılırsa performans kaybı olmaz sorun da çıkarmaz

Blokta eğrilik var ise gömlek geydirmek gerekebilir. Bugün de benzer bir konu vardı. Blok üzerine yapılan müdahaleye uygun mikron ayarında iş organlar kullanılırsa. Silindir kapağınızın ömrü yarıdan iyiyse. Yaklaşık 140hp alırsınız o motordan, sıfırından daha iyi olacaktır, yeter ki adam gibi bir usta yapsın...

Kastamonunun en iyi ustasi diyorlar gomlek falan geldi yapio suan

Aracı alırken motor yapılacağı hakkında bilginiz var mıydı?
Varsa buna rağmen (piyasası 11-13 arası seyreden Brava + 10bin TL paraya) nasıl kıydınız?

Geri