Opel Vectra B Gls 2.0 Rolanti Dalgalanması

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aracımızda rolanti dalgalanması oluyordu rolanti sensörünü değiştirdik düzeldi ama şuan arada bir yine dalgalanma oluyor biraz geçtikten sonra kendisini toparlıyor neden olabilir?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
lpg yi bir süre kullanma üstadım ilk etapta arka vanadan kapayıp bir süre benzinde binin düzelmez se bakalım

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
lpg yi bir süre kullanma üstadım ilk etapta arka vanadan kapayıp bir süre benzinde binin düzelmez se bakalım

Abi ewet bu sadece lpg de yapıyor araba benzindeyken sorun çıkarmıyor dediğiniz gibi önceden de bir süre lpgde çalıştırmadım ama yine düzelmedi rolanti sensörünü tekrar söksem diyorum ama sıfır alıp taktık

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
benzinde yapmıyorsa lpg de sorun vardır enjektör bozuk olabilir regülatör lpg kaçırıyor olabilir eskisindede böyle ise
benzinde düzgün ise oda sağlam demektir ayarında sorun olabilir devir yükselmesi yapıyorsa fakirde kalıyor olabilir benzinden lpg alin ca araç boğulur gibi yapıyormu

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
benzinde yapmıyorsa lpg de sorun vardır enjektör bozuk olabilir regülatör lpg kaçırıyor olabilir eskisindede böyle ise
benzinde düzgün ise oda sağlam demektir ayarında sorun olabilir devir yükselmesi yapıyorsa fakirde kalıyor olabilir benzinden lpg alin ca araç boğulur gibi yapıyormu

lpgden benzine alınca sorun olmuyor abi enjektörler taze değişti anlayacağın biraz para döktük ve sorunu hala çözemedik

umitmahir49

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
Yalnız şu var ilk marş vurduktan sonra devir 2000 ve 3000 arasına kadar çıkıyor biraz bekledikten sonra toparlıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
soğuk motor da çıkar çıkar o devirlere anlık lpg elektrik hattına komple lpg tesisatına bakılmalı basınç yüksek olabilir düşük olabilir gaz ayarından olabilir siz lpgye odakların iyi bir lpgci bulun

• Beğen
Tepkiler: Bilal39