Opel vectra b yardım edın lutfen

unforgettable

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler bende bir ay önce çok isteyerek bi vectra aldım ama almaz olaydim arabayi alırken bi kaç ustaya göstererek aldım arabada sorun yok dediler bende aldım güzel güzel biniyordum ilk arabam olduğundan üzerinde duruyordum 'taki sorunlar başlayana kadar bir gün arkada beyaz duman atigini gördüm hemen internetten araştırmaya koyuldum sonucta conta yanması olduğunu anladım arabayı kullanmadım bi hafta yattı yaptırmak için servise gittim üst kapak contasi dedi usta neyse fiyat istedim bakmadan birşey diyemem dedi bıraktım bende arabayı ise gittim diğer gün babam gitti durum öğrenmek için kapak değişmesi gerek dedi toplamda 2000 tl maliyet çıkardı daha ayı dolmadan dert yanmaya başladım zaten ailem ile kötü olarak aldım ne yapacağımı bilmiyorum sizce ödeyeceğim ücret fazla değil mi su kaçırıyor diye olaya girdik 2000 lira cepten çıkacak gibi ondan öncede buji buji kabloları bibon değiştirdim usta araba tereyağı gibi oldu dedi 3 gün sonra duman sorununu fark ettim acaba servis beni acemi görüp keklemeye mi çalışıyor anlamadım..

neden hemen kapak değişecekmiş,taşlamayla kurtulamayacak kadar kötümüymüş,siz kapak sökülünce alın rektefiyeciye,kapak işi yapanlara kendiniz götürün ve kapak 2000 TL tutmaz bence

2000 tl ye komple motoru bile yaptirabilirsiniz neredeyse ustanizi derhal degistirin ve aracinizin basinda bekleyin tespit yapilana kadar.ust kapak cikma bile bulunabilir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İşimden dolayı arabanın başında duramiyorum tlfnda bana dedikleri kapak taslanmayla kurtarilmiyor yenisi şart çıkma bakmayı düşünüyorum ama tekrar sorun çıkartır korkusu var zaten ailem ile papaz haldeyim :) rahat bi uyku bile cekemiyorum

Son düzenleme:
Bence servise gitmemelisin. Sanayilerde daha iyi ve insanlarlari dene. Soyle ozetleyim 2005 astra h var bende ve servisin sadece on amortisorlere bictigi fiyat 390 tl. O da yas indirimi ile :) ve benim arabada da yag eksiltme sorunu var. 10 40 koydugum zaman 2000km de yag isigi yakiyor bende yolda kaldigim icin en yakin benzinlikte tek bulabildigim olan opet 20 50 koydum 4000km yi gectim tik yok. Gittim servise anlattim durumu ve bizim burdaki ustada aynisini dedi bana, bakmadan anlayamam.ve 20 50 senin arabaya agir vs. Hic bisey demedi. e dedim ne olabilir bu sorun? Mottoru acip bakacaz deyince maliyet cikar bana dedim israrla bakmadan bir sey diyemem ama 3000 ila 6000 arasi degisir dedi. Manyak lan bunlar, 3000 tlye komple rektifiye yapacak usta dolu :) amma dolmusum haaa :) diyecegim o ki tek yere tek ustaya bagli kalma ve insallah sorununu en kisa zamanda cozersin.

HTC EVO 3D X515m cihazımdan gönderildi

Bence servise gitmemelisin. Sanayilerde daha iyi ve insanlarlari dene. Soyle ozetleyim 2005 astra h var bende ve servisin sadece on amortisorlere bictigi fiyat 390 tl. O da yas indirimi ile :) ve benim arabada da yag eksiltme sorunu var. 10 40 koydugum zaman 2000km de yag isigi yakiyor bende yolda kaldigim icin en yakin benzinlikte tek bulabildigim olan opet 20 50 koydum 4000km yi gectim tik yok. Gittim servise anlattim durumu ve bizim burdaki ustada aynisini dedi bana, bakmadan anlayamam.ve 20 50 senin arabaya agir vs. Hic bisey demedi. e dedim ne olabilir bu sorun? Mottoru acip bakacaz deyince maliyet cikar bana dedim israrla bakmadan bir sey diyemem ama 3000 ila 6000 arasi degisir dedi. Manyak lan bunlar, 3000 tlye komple rektifiye yapacak usta dolu :) amma dolmusum haaa :) diyecegim o ki tek yere tek ustaya bagli kalma ve insallah sorununu en kisa zamanda cozersin.

HTC EVO 3D X515m cihazımdan gönderildi
20w50 yağ sizin başınıza iş açar

20w50 yağ sizin başınıza iş açar

evet farkındayım ama yolda kaldım ve en yakın benzinlikte bir tek o vardı :) ve bu yağı koyduğumu servise söylediğimde bu şekilde bir deneyin bakalım eksiltme olmazsa ona göre bakarız dedi. o gün bu gündür servise gitmiyorum. en kısa zamanda da yağı değiştirecem. bu aralar araba yattığı için değiştirmeye üşeniyorum :)

BU arada nihat bey,arabanız yağ eksiltiyor diyorsunuz? kaç km de sorması ayıp? ıslık sesi varmı?

Geçmiş olsun size.. Vectra B'lerden bitmeyen sorunları nedeniyle tiksindiğimi söylemiştim defalarca burda, al işte bi kurban daha...

BU arada nihat bey,arabanız yağ eksiltiyor diyorsunuz? kaç km de sorması ayıp? ıslık sesi varmı?

ıslık sesi yok ve araç 186binde çekişte vs. bir sorun yok. sadece 2.viteste 1800-2000 devir arası genelde motor sıcak iken silkeleme yapıyor. servisteki usta daha önceki sahibi madeni yağ falan kullandıysa araba ona alışmıştır gibisinden bir şeyler geveledi ama pek dinlemedim açıkçası. karterdeki müşirden yağ kaçırıyordu onu yaptırdım servise ve 1600 km kadar sonra gece yolda kaldım. 10 40 yağı bitirdi mecburen 20 50 koydum gece :) servistekilere güvenmiyorum o yüzden bir daha gitmedim. Sağlam bir opel ustası arıyorum şu an aracı gösterecek. Şehir olarak sorun değil her tarafa gelebilirim :)

Geri