opel vectra c triger ve baskı balata

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan zaferus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zaferus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 vectra c arcım 66000 de triger ve baskı balata değişmedi kaç km de değişmesi gerek 70000 de değişse sıkıntı olur mu bazılarına göre 80 90000 de de değiştirebilir mişim aynı durumla ilgili baskı balata da geçerli sizce ne yapmalıyım

2005 vectra c arcım 66000 de triger ve baskı balata değişmedi kaç km de değişmesi gerek 70000 de değişse sıkıntı olur mu bazılarına göre 80 90000 de de değiştirebilir mişim aynı durumla ilgili baskı balata da geçerli sizce ne yapmalıyım

Trigeri bence değiştirin, benim Hacı Kartalın trigeri henüz 30.000 km. görmedi, 25.000 km. de bir canım sıkıldıkça değiştiririm.

Yolda rezil olacağıma, çok ucuz çünkü, tak yeni bir kayış derim.

Debriyaja gelince, kullanıma çok bağlı örneğin; Valeo firması ideal şartlarda 200.000 km. yapılabileceğini, iddaa ediyor.

Yine Hacı Kartal ile MAPA debriyaj seti (Yerli bir marka) 100.000 km. aşkın yol yaptım. Şanzumanı kontrol amaçlı indirdiğimizde, keyfe keder daha epey giderdi, yeni bir debriyaj seti ile değiştirmeyi yeğledim.

Debriyajınız kaçırma yapmıyorsa, şimdilik değiştirmenize gerek yok.

Triger ise şans işidir, piyango size vurabilir, yolda giderken bir şakırtı delik piston, yamulmuş subaplar ve diğer ikramiyeler aniden çıkabilir.

teşekkür ederim

teşekkürler

Rica ederim, benim Opel Astra aracımın trigeri 30-40 bin kilometre yaptığı zaman yaklaşık 3.5-4 sene sonra yapar o kilometreyi, hemen değiştireceğim.

Çok delik piston gördüm diyeceğim, mesleğin ne diyecekler, yarı emekli 35 yıllık yedek parçacıyım. :)

Geri