opel vectra neden gürültülü çalışıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bankaci_05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aylardır sitede dolaşırım . bit türlü üye olamamıştım sonunda oldum oh be .
yeni bir opel vectra 2.0 cdx aldım. 1 ay kadar oldu. bujiler,buji kabloları,yağ,yağ filtresi değiştirdim hemen.ha birde üst kapak contası. sabahları çalıştığında sanki dizel bir araba gibi gürültülü çalışıyor. çalıştıkca biraz azalıyor ama yinede bir taksiye göre gürültülü yani. yağ değişimi de yeni yapıldı ( castrol edge tam sentetik 5/40 ) sebebini bilen var mıdır diye merak ettim . bu arada eski aracım da aynı motor gücünde ama cd y di. şimdiki arabamın hararet göstergesi çok çabuk yükseliyor. yani demeliyim ki önceki cd 10 km gittikten sonra ibre 90 a geliyorsa bu arabam 5 km de 90 ı buluyor. bu kadar çabuk motorun ısınması anormal değilmi?

Hoşgeldiniz Bende Astra 1.6 cd var aynı dediğiniz gibi bi sorun teşkil etmiyomuş sormuştum normal dediler..

ya üzgünüm koskoca adam oldum hala hangi konuyu nerde yazacağımı bilmiyorum desene :):) neyse hoşbulduk . siteye alışmamız için biraz zaman ne de olsa daha yeni yazmaya başladım.

Vectra B'lerin ortak kaderi. Motor ısınana kadar dizel gibi sesli çalışması onlara özel.

Bnmde var ama cok sessiz çalışıyor sabah ilk çalıştırmamda bile.. dizelden beter ses veriyordu gecen haftalrda Yagı değiştirdim yine ilk günki gibi motor sesi duyulmaz.. Ortak kader demişsiniz ama anlamadım. Vectrası olan cok arkadaşım var. Motoru yorgun araçlar özellikle biraz gürültülü çalışıyorlar.. ki siz bakımlarınıda yaptrmışsınız bende anlamadım (:

hoşgeldiniz,keyifli forumlar...

Sıcak yaz günlerinde hararetin çabuk yükselmesi normal aldırış etmeyin. Bu arada sesli çalışmaya yapacak bir şey galiba yok. Özellikle 2.0 leri ilk çalıştırmada kükrüyor resmen :) Ama motor ısınınca ses gidiyor.

sesi çok anormal buluyorsanız iticileri bir kontrol ettirin. yani bir ustaya soğukken dinletin.

hararetin çabuk veya geç yükselmesi termostad derecesinden kaynaklanabilir. kimi 60da açar kimi 70-80 veya 90da. önemli olan kırmızıya dayanmaması.

Hoşgeldiniz... Faydalı forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri