opel vectra ve zavolli lpg sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aynalitahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:(merhaba arkadaslar.bende opel vectra 2.0 1997 model aracima zavolli marka lpg taktirdim.1.5 yil hic sorunsuz bindim.ama son zamanlarda gaza gecme problemi yasamaya basladim.sabah ilk calistirmamda herzamanki gibi yaklasik 1 dakikada geciyor.ama motor isindiktan sonra stop edip tekrar calistirdigimda daha cabuk gecmesi lazimken 5 ile 10 dakikaya kadar cikiyor gaza gecmesi.benimle ayni sorunu yasayan varmi vaya bana yardimci olacak arkadaslardan cevap bekliyorum.sizce sorun nedir???.simdiden cok tesekkurler ediyorum…

hoşgeldiniz. eğer kendi kendine stop ederse benimkide gaza geç geçiyor. ama daha başıma 1 defa geldi onda da hava çok soğuktu... gaz kaçağı var gibi algılayıp gazı bir süre kesiyor olabilir...

hoş geldin ama yanlış yer

sanirim sorunumu hallettim

arkadaslar oncelikle ilginiz icin cok sagolun.bugun Afyon ve Istanbul zavolli yetkili servislerini arayarak onlarada sorunumu anlattim ilk once bana arabayi gormeleri gerektigini soylediler.ama ben bunun imkansiz oldugunu cunku yurt disinda yasadigimi soyledim (ki bu bir gercektir).bunun uzerine onlarda bana bunun buyuk bir ihtimalle regulatorun isi musurunden oldunu soylediler.bana bu biraz mantiksiz geldi.cunku musurden olsa sabah ilk calistirmamda neden sorun cikmiyorda arac isindiktan sonra yapiyor.bunu kendilerinede ilettim.onlarda bana araci gormeden %100 cevap veremeyeceklerini soylediler...neyse gelelim sorunu nasil bulduguma...arabamin kaputunu actim ve regulatorden enjektorlere dogru giden hortumun uzerinde bulunan bir sensor var ( zavolli kullananlar bilir filtreden hemen once).bu sensorun kablolarinin kopma asamasina geldigini gordum.zaten elimi atar atmazda koptu.bende bu kopan kablolarin ucunu tekrar bagladim arabami calistirip denedim yine gaza gecmiyordu.bunun uzerine kablolari tekrar cikararak bu seferde sensoru iptal ederek birbirine bagladim ve arabami tekrar calistirdim.bir kac saniye sonra aracim gazda sorunsuz bir sekilde calisiyordu.tekrar tekrar stop edip calistirdim herseferinde sorunsuz olarak calisti.boylelikle kendi sorunumu hallettim.uzerimden buyuk bir yuk kalkti...

yalniz anlamadigim bir sey var.benim iptal ettigim bu sensor ne ise yariyor.mademki bir ise yariyor neden iptal edince bana sorun cikartmadi.veya bir ise yaramiyor onu orada ne isi var.suan hala hayretler icerisindeyim.cunku aklima su soru geliyor.yoksa bu zavollinin bir yedek parca oyunumu???...
Biraz uzun oldu ama hepinize cok tesekkurler beni dinlediginiz icin..hepinizi saygiyla selamliyorum...:D:D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri