opel vectram gaz yemiyor boguluyor

harbelioğlu86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acil yardım aracım 1996 model 2000 gls aracım gaz ve benzini yemiyor okadar ustalara götrdüm ama fayda etmedi ne yapacagımı bilmiyorum çıldırmak üzereyim
:rakir:

4500 deviri geçme sorunu var mı? Eğer yoksa gaz kelebeği temizliği, egr valfi temizliği, emme manifoldunun vakumlu kısmında bir sorun varmı ona baktırın, hortumlara vesaire.

Bujiler , ateşleme bobini, benzin filtresi ve pompası, buji kabloları, boğaz kelebeği ve EGR valfi diye devam eder..Aracınız madem gazlı tek tırnak buji ile değiştirin üstündekileri..

fitreler buji ve buji kabloları degişti gaz kelebegi temizlendi ama genede bir sonuç alamadım aracım gazda da boguluyor benzinde de opelim net bakıyorum da krank devir sensörü bogulmaya neden olabilir mi acaba

öncelikle geçmiş olsun. benzin enjektörlerine bir baktırın. işeme yapıyormu. eğer yapıyorsa gaz ve benzin aynı anda sorun çıkartabilir.

lpg nin tanktan vanasını kapatın ve sigortasını çıkarın, aracı birkaç gün benzinde kullanıp deneyin, eğer düzelirse 2 yakıt aynı anda geliyor demektir...

aracın bogulma sebebi krank devir sensörün denmiş degişti ve aracım normal hale döndü şu anda bir sıkıntı yoktur sensör 50 tl ama işçilik 100 tl alındı

Geri