Opel Vetra c kasa hakkında

thenorthstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar aranıza yeni katıldım.bazı yorumları okudum bir kaç gündür aradıgım konu denk gelmedi yada ben aramadım :) hem sorayım dedim hemde muhabbetimiz artsın dedim :)

askerliğimin bitmesine yaklaşık 1 ay kaldı ve araba arayışı başladı gönlüm makyajlı kasa opel vetra ama bütçem ona yetmeyecek.okuduğum kadarıylada c kasalar iyi sıkıntısı yok temizini bulabilirsek.soruma gelecek olursak.
önceliğim elegans olacak ama temizinden comford da denk gelire onuda alırım

1- 2004 mü 2005 mi bakıyım arada teyp ve direksiyon kumandasının dışında ne farklar var
2- arabayı almaya karar verdiğimde can alıcı noktaları nelerdir.c kasalarda özellikle bakılması gereken hususlar nelerdir.çünkü 1998 model 2,0 cd opel aldıydım 5 bin tl zarar ettim.bu duruma düşmek istemiyorum bir daha.
3- makyajlı kasa hosuma gidiyor 2004 elegansmı iyi 2006 confordmu.bildigim kadarıyla 2006 comford 2004 ün elegansına denk geliyor.

aklıma gelenler şimdilik bukadar.

benim yazmadığım sizlerinde söylemek istedikleri varsa çok iyi olur. :)

saygılar

2004 ile 2005 arasında teyp direksiyon kumandası ve yol bilgisayarı dili farkı var bunun dışında comfortların 2004'e kadar olanlarının arka okuma lambası yok 2005'te var. alınacaksa 2004 2005 elegance alınabilir. ama 2004 elegance 2006 comforta denk gelmiyor :) bende 2005 comfort var ararken en çok km dikkat edin aşırı derecede km düşürülmüş vectralar var. bunun dışında ön takımları çok hassas. dün daha alt tablalarını değiştirdim rot koluydu vs derken 250 tl masraf ettim. ön takımını süspansiyonlarına baktırın. zaten opel servisinde yada başka bir markanın servisinde ekspertiz yaptırırsanız herşeyine bakıyorlar. Km'yide artık servis kayıtları ve tüv'den araştırırsınız...

2004 ile 2005 arasında teyp direksiyon kumandası ve yol bilgisayarı dili farkı var bunun dışında comfortların 2004'e kadar olanlarının arka okuma lambası yok 2005'te var. alınacaksa 2004 2005 elegance alınabilir. ama 2004 elegance 2006 comforta denk gelmiyor :) bende 2005 comfort var ararken en çok km dikkat edin aşırı derecede km düşürülmüş vectralar var. bunun dışında ön takımları çok hassas. dün daha alt tablalarını değiştirdim rot koluydu vs derken 250 tl masraf ettim. ön takımını süspansiyonlarına baktırın. zaten opel servisinde yada başka bir markanın servisinde ekspertiz yaptırırsanız herşeyine bakıyorlar. Km'yide artık servis kayıtları ve tüv'den araştırırsınız...

bilgi için teşekkür ederim.km düşürme olayını en saglıklı nasıl anlarız.benim aklımda şu var.serviste motorun yüzde kaç kaldığı öğrenilebiliyor sanırım.mesela 100,000 e gelmiş bi arabanın motoru yüzde kaç kalır.

Benim bildiğim motorun yüzde kaçı gitmiş kaçı kalmış diye bir sistem yok ki kimi kullanıcı aracnız 100bin kullanır 500bin gibi hırpalar kimi 500bin kullanır 100bin gibi olur.. Kısacası ustaya gösterdikten sonrası şans işi en fazla bi egzoz muayenesi ve kompresyon testi yapabilirsiniz

km olayına gelince genelde düşürmeden önce en son servis kaydına yakın yaparlar tüvturkte biraz daha şansınız var ama sonuçta düşürülüpte muayeneye girmiş olabilir ve ne yazıkki bunu anlamanında bir yolu yok

Son düzenleme:
bilgi için teşekkür ederim.km düşürme olayını en saglıklı nasıl anlarız.benim aklımda şu var.serviste motorun yüzde kaç kaldığı öğrenilebiliyor sanırım.mesela 100,000 e gelmiş bi arabanın motoru yüzde kaç kalır.

temiz kullanılmış bir opel 100 000 degil 500 000 rektefesiz sıkıntısız gider ama hor kullanılmış kötü kullanılmış her viteste elektrik kesmiş motor devri hep 5000 6000 devirlerde gezmiş bi araç için aynı şeyler söylenemez bence

temiz kullanılmış bir opel 100 000 degil 500 000 rektefesiz sıkıntısız gider ama hor kullanılmış kötü kullanılmış her viteste elektrik kesmiş motor devri hep 5000 6000 devirlerde gezmiş bi araç için aynı şeyler söylenemez bence

işte olayın özü burda onu nasıl anlayacaz adam temiz diyor ama senin dediğin gibi çıkarsa.bunu servise götürdüğümüzde motor ile ilgili bütün sıkıntılar çıkarmı

Geri