opel zafiraya park sensörü uyum sağlamadı( acil yardım arkadaslar)

sarizeybek1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2007 opel zafira enjoy aracıma taktırmak için internetten park sensörü(Cyclone Spyder KABLOSUZ EKRANLI 4 lü Park Sensörü ) aldım.Tamponu söküp deldiler sensörü taktılar fakat sensör sürekli yeri gösterdiği için ötüyor deyip iptal ettiler.aldığım sensördemi sorun var yoksa opel zafirada böyle mi sorun var anlamadım.çıkarıp kullanmayıp ürünü iade etsek yerleri boş kalacak.

nasıl montaj yaptılar ki? tamponun bir fotosunu koyarsan yorum yapılabilir.

...

Birazdan başka bir aksesuarcıya gideceğim çözülmezse yarın resmini koyacağım.teşekkür ederim..

bence sensör açılarını yanlış takmışlardır.

Yerden genelde 55 cm. üste takılır, hatalı montaj yapmış olmasınlar...Hatalarını sensöre atıyor olabilirler...Ben eski aracıma kendim takmıştım, kullanım klavuzu dışında bir çok araca gidip, metre ile ölçtüm, hep 55 cm. çıktı...Ve kullandığım süre boyuncada bir kere olsun gereksiz öttüğünü duymamıştım...Dediğim gibi hatalarını sensöre atıyor olabilirler...

bence sensör açılarını yanlış takmışlardır.

Ayrıca Ethem Beyin dediği gibi açılan 4 deliğin her birine farklı sensör takılır, biri diğerine takılmaz...Ve sensör üzerinde dikkatli bakılırsa düz değildir, bir kısmı ince, bir kısmı kalındır...,İnce kısım yanılmıyorsam (hatırladığım kadarıyla) üste geliyordu...(Yanlış hatırlıyorda olabilirim...)

Son düzenleme:
....

dün başka bir elektrikçiye gittim daha öncesinde epey bir park sensörü takmışlar.tek tek denedi sensörleri hepsinde de öttü.Hepsinde ötüyor hepsinde de sorun yoktur sensörün beyninide sorun var aldığın yere gönder dediler.Tamponda deline yerlerin de uygun olan yer olduğunu belirttiler.

....

sensörü söktürdüm sökülen sensörleri yüksek masanın üstüne koyduk mesafeleri hatasız olarak gösterdi.ama araca takınca yeri gösteriyor.usta sesnsörün aparatlıları var ondan alman lazım dedi.tamam da aparatlı olu olmağını nerden anlayacağım ki.nette çok güzel sensörler kameralı vs. ama getirtince yine olmazsa..tamponun deline yerine diğer ustalarda baktı en uygun yer dediler.ben birşey anlamadım bu işten..söktürdük iade ediyorum ürünü ama.tampon delik geziyoruz..

Bende 2006 kasa zafirama park sensörü taktırdım,yarın müsayit olursam fotosunu çeker koyarım deldirdiğim yerleri,bende geri giderken kafasına göre ötmekte:sopa:,bibibi yada biiiiii şeklinde,ama 2 araba arasına yavaşça girerken saçma sapan ötmüyo :)
bende intden 50 tlye dandik sensörkerden almıştım,50 tl montaja verdim 100 e mal oldu,servise sormuştum 200 tl demişlerdi ama 2 yıl garanti veriyoz dememişlerdi bileydim servisten ettirirdim garantiyi severimde biraz:cool:

....

sesnsörün markasını yazın bende alayım aynısından.saçma sapan bir şey oldu benim iş.tampon delik geziyoruz şimdi

Geri