Opel Zam Yaptı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Opel bütün araçlarına ortalama 2500-3000 TL arasında zam yaptı. Türkiye pazarında ww gibi rakibi olan bir firmanın bu tarz bir zam yapmasını açıkcası garip karşıladım. Şu an astra sedan cosmo 85 bin TL civarına çıktı. Rakibi jetta highline modeli 83 bin civarında. Bu tarz kararsızlığa neden itiyorlar insanları anlamıyorum. Biz opeli bilen insanlarız ancak kararsız kesimi çok etkileyecekler. Ayrıca bu işin birde ikinci eldeki değer kaybı olayı var. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Son düzenleme:

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
AŞAĞIDAKİ Haber sanırım açıklıyor .

Sizde farketiniz mi bilmem ama son 6 aydır daha sık Astra görür oldum.

ÖTV indiriminden sonra hareketlenen otomotiv sektöründe, bazı modellerde stokların erimesinin ardından oluşan üretim ve kur farkı maliyeti, fiyatlara yansıdı. Firmalar, nisan ayı liste fiyatlarını zamlı olarak yeniledi.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Ekonomide 4. Tedbir Paketi kapsamında açıklanan ve 1600 CC'nin altındaki otomobillerde yüzde 37 olan ÖTV'yi yüzde 18'e çeken düzenlemenin ardından otomotiv sektörü hareketli günler geçirdi.

Tüketiciler, vergi avantajını fırsata çevirmek için bayilere akın ederken, birçok model, uygulamanın başladığı ilk günler

Vergi düzenlemesinin üzerinden yaklaşık 15 gün geçerken, otomotiv firmalarının bir süredir dile getirdiği üretim ve kur farkı maliyeti, nisan ayı liste fiyatlarına zam olarak yansıdı.

Firmalar özellikle yoğun talep gören ve stokları tükenen modellerine, değişik oranlarda zamlar yaptı.
GM Türkiye Dış İlişkiler Müdürü Sinan Ulusoy da, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektörde firmaların bugün itibariyle bazı modellerinin fiyatlarını cüzi miktarda artırdığını söyledi.

Fiyat artışının ÖTV indirimi öncesinde de konuşulduğunun altını çizen Ulusoy, kurlardaki baskıdan dolayı artışların kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Firmaların, ÖTV indiriminin hayata geçmesinin ardından yanlış anlamaya yol açabileceği için, düşünülen zamları fiyatlarına yansıtmadığını söyleyen Ulusoy, bu ay itibariyle her firmanın kendi politikaları doğrultusunda zam yaptığını söyledi.

Bu zamları normal karşılamak gerektiğini dile getiren Ulusoy, bunun tamamen zorunluluktan ortaya çıktığını anlattı.

Opel'in ÖTV indiriminin ardından 2 bin 500 adet araç sattığını, önümüzdeki aylara ilişkin siparişlerin de alındığını anlattı.

Ulusoy, Opel'in fiyatlarına yüzde 1'den başlayarak yüzde 3'e yaklaşan oranlarda zam yaptığını kaydetti.
(aracport.com › otomobil-dunyasi)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...