Opel'den 500 Milyon Euro'luk Yatırım Kararı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan EKTOPEL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel'den 500 Milyon Euro'luk Yatırım Kararı

Macaristan Başbakanın Viktor Orbán ve GM Avrupa Başkanı Nick Reilly, Macaristan’ın güneybatısındaki Szentgotthárd’daki yeni Opel/Vauxhall motor fabrikasının temellerini attı. 2012’nin sonlarına doğru üretime başlayacak olan fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 500.000 motor olacak. 500 milyon Euro’luk yatırımla açılan Opel/Vauxhall bu üretim operasyonuyla 800 kişiye iş imkânı yaratıyor.

Üretim programı, küçük benzin motorları, orta büyüklükte benzin motorları ve orta büyüklükte dizel motorları gruplarından oluşacak. Yeni motor dizisi, Euro 6 emisyon standartlarına uygun olacak.

Yeni tesis, müşteri talebinde artıştan dolayı gerekebilecek üretim programı değişikliklerini hızlı şekilde karşılayabilecek. Fabrika, var olan fabrikalardan daha esnek bir çalışma planına sahip olacak ve işte bu yüzden de tam bir “flex tesis” olacak. Fabrikanın esnek çalışması için ön koşul olan hızlı parça değişimi uzman iş gücü gerektirecek. Macaristan’daki elemanların yüksek eğitim seviyesi, Opel/Vauxhall’un Macaristan’a yatırım kararı alırken bölge seçim sürecinde önemli rol oynadı.

GM media TURKEY den alıntıdır.

Ne vardı İzmir'deki fabrikayı yeniden canlandırsalardı, ah aahhh...

vauxhall diyor sasnırım ingiltereye avusturalyaya satış yapıcaklar vauxhallun satışının olduğu yerlere.. zaten euro6 normu türkyieye gelmez türkiyede öyle bir motoru karşılıyabilicek kalitede yakıt yok.. euro norm değeri motorda yükseldikçe motorun yakıtta hassasiyet ve seçiciliğide artıyor..

kriz de yatırım yapmak, güçlenme isteğinin göstergesidir..

Geri