Opelin en ekonomik araci?

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizce opelin en cimrisi hangisi ve sinifina gore diger markalarlada karsilastiralim sizce nasil?

Corsa 1.3 CDTI 95hp ecoFLEX - ort. 3,5lt
Meriva B 1.3 CDTI 95hp ecoFLEX - ort. 4,5lt
Zafira 1.7 CDTI 110/125hp ecoFLEX - ort. 5,1lt
Astra J 1.3 CTI ecoFLEX - ort. 3,9-4,1lt
Insignia 2.0 CDTI ecoFLEX - ort. 4,9-5,1lt

Son düzenleme:

bu değer kaç hp için geçerli? doğru bir değer mi?

O zaman bide şuna bakın . :)

2.0 BiTurbo CDTI [143 kW] Start/Stop, manuelles 6-Gang-Getriebe (MT-6)

2.0 ÇİFT TURBO CDTI Start stop'lu 195 HP -- 400 nm @ 2000 dd

Ş.içi: 6.3/ 100 km
Ş.dışı: 4.2/ 100 km
Ortalama 5.0/100 km

Almanyada satışta. Çok yakında Türkiyede :) opel.de üzerinden inceleyebilirsiniz.

bu değer kaç hp için geçerli? doğru bir değer mi?

Opel'in resmi değerleri, doğrudur heralde :) fuarlarda aracın üstünde stickerlarla reklamını yapıyorlar ecoflexlerin. ama bu ecoflex modeli henüz Türkiye'ye gelmiyor sanırım, 130 ve 160hp'lik için bu değerleri vermişler ama araçta farklı olan ne varsa TR'deki araçların fabrika verileri ortalama 5,8-6,0 arası.
ecoflex modelinde start-stop olabilir, yada yazılım farkı olabilir onu tam bilmiyorum.

bu arada yeni biturbo 192hp (195ps)lik 2.0 CDTI motor da Ocak ayında satışa çıkacak.

iyi guzel yazmisinizda bende hayal ediyordum 1.sirada 1.3 cdti 70 ps corsa c olcak diye :D onun hakkinda ne dusunuyorsunuz? astra h 1.3 cdti 90 ps?

Tüm araçları birbirleriyle fabrika verileri ile kıyaslamak lazım. Fakat şunu unutmayın, fabrika verileri yakalanacak gibi değil, yanına yaklaşırsanız şanslısınız demektir.

corsa c 1.3 cdti ve astra h 1.3 cdti 90 ps ile ilgili dusuncerleri olan yokmu

fabrika değeri adamlar aynaları sökük araçda ekstra yükler olmadan çoğuda kapalı alanda pistlerde test ederek alıyorlar bu ortalama değerleri.. zamanında lagunanın üretimini izlemişdim adamlar kapalı pistte 90 km sabit hızda aynasız falan sürüp o ortalamayı ortalama yakış olarak baz almışlardı..

fabrika verilerine uzun yolda yaklaşa bilirsiniz belki o gerçi yolun asfaltın durumu rüzgarın durumu etki eder birde aracın yaşı motorun durumu aracın doluluğu ama genede fabrika verilerine en yakın değer tahminim uzun yolda çıkar bence..

şehir içinde her şey dengesiz sürüş agresif şehir içi değerleri çok oynak olmakla beraber bazı firmalar samimi değerleri yazıyorlar..

mesela arkadaşımda yeni 2010 model 5.20d var fabrika verisi 6.4 müymüş 6.8 mi neymiş şehir içi biz daha 9 dan aşasını göremedik.. :)

bazı markalardada tutuyor tamı tamına arkadaşımda sorento var şehir içi 11 litre demişler araba tamı tamına 11 yakıyor ne fazla ne eksik tam 11 yakıyor.. bizim amcada sonata var şehir içi fabrika verisi 10.5 demişler 10.5 in altına düşüyorda üstüne çıkmıyor tam 10.5 yakıyor..

opel gurubunda benim fikrim insignia 2.0 cdti az yakar verilere bakmadan konuşuyorum ama tahminim şehir içi ortalamada gene 9.0 dan aşağı yakmaz katiyen.. uzun yoldada 5.0-5.5 arası yakar..

Son düzenleme:
Geri