Opellerde koltuk gıcırtısı ÇÖZÜM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dikmenm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malum opel kullanıcılarının çoğunda bu problem var,bende de vardı bundan önceki aracım olan astrada fena halde koltuk gıcırtısı vardı,pvc doğrama yapan bi arkadaşımın dükkanına gittim laf lafı açtı bende ona sorunumu anlattım. Eline bir yağdanlık aldı koltuğun altındaki gıcırdayan yerlere sıktı, sıkış o sıkış patladı gitti bida ne gıcırtı duydum ne de başka bi ses deneyin derim selamlar...

benim arka koltukların sırtlıklarında var gıcırtı oda ordakı takozlar yamulmuş ondan ne yaptımsa kesemedım buna bı çözümün varmı:)

aynısı bende de

arkadaşlar benim vectra cdx'de de koltuk gıcırtısı vardı bu işin en kolay çözümü WD40 dır. koltuk döşemesinin arasından yayların ulaşabildiğiniz kısmına püskürtün WD40 ın buharı bile gıcırtıyı keser. ama dikkat edin döşemede iz yapmayın..

benim sağ ön koltuk gıcırdıyor
üstünde kimse yokken sadece. ben de bi deneyeyim şu yağlama parlatma olayını bakalım nolcak

araba iyice şopar arabasına döndü zaten, tavan döşemesi sarkık dışı çizik pis :rolleyes: bi konsol üstünde cam küllük eksik.
bi ilgilenip adam etmek lazım elimde patlicak yoksa...

koltuk gıcırtı sesi tüm arabalarda olan birşey o yüzden fazla takmayın derim ben toyotanın koltuklarını yapan fabrikada çalışıyorum kalite bölümünde sıfır koltukda bile bu ses olayı var hatta bazı nedenleri söyleyeyim sünger metal sürtmesi,sünger kullanılan hammadenin ucuz olması,kızaklardaki gress yağının belli bir süre sonra özelliğini yitirmesi vs gibi bir sürü neden var

koltuk gıcırtı sesi tüm arabalarda olan birşey o yüzden fazla takmayın derim ben toyotanın koltuklarını yapan fabrikada çalışıyorum kalite bölümünde sıfır koltukda bile bu ses olayı var hatta bazı nedenleri söyleyeyim sünger metal sürtmesi,sünger kullanılan hammadenin ucuz olması,kızaklardaki gress yağının belli bir süre sonra özelliğini yitirmesi vs gibi bir sürü neden var

hemserim benim hala ogluda sizin fabrikada calisio ya :) saolsun bi gun oturduk koltuk kumaslarini soktuk sorunu hallettik bizde :)))

Malum opel kullanıcılarının çoğunda bu problem var,bende de vardı bundan önceki aracım olan astrada fena halde koltuk gıcırtısı vardı,pvc doğrama yapan bi arkadaşımın dükkanına gittim laf lafı açtı bende ona sorunumu anlattım. Eline bir yağdanlık aldı koltuğun altındaki gıcırdayan yerlere sıktı, sıkış o sıkış patladı gitti bida ne gıcırtı duydum ne de başka bi ses deneyin derim selamlar...

:kop::kop::kop:

Geri