Opel'lerin 1. Vitesinde performans yok mu?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanal alemde dolaşan bir şehir efsanesi var.
Opel'le ilgili nerde bir yazı görsem, yorumlarda falan mutlaka bu cümle geçer.
"Hiçbir Opel'in 1.vitesinde yüksek performans beklenmez" diye dilden dile dolaşıyor.
Bu konu hakkında yorumunuz nedir? :)

Evet, çünkü o kadar performanslı ki hemen 2-3-4 geçtiğimiz için 1 de pek ne oluyor bitiyor anlayamıyoruz :D

Kahvehanede cay muhabbeti ederken yapilan girgir ve espriler ne kadar ciddiye aliniyorsa, bu tip laflar da o kadar ciddiye alinmali :)
Bunu diyenlere sanziman orani, devir bandi, guc-tork egrisi gibi terimleri sorsan uzayli gormus masum koylu gibi yuzunuze bakakalir.

1. viteste gaza abanırsan patinaja düşüyo araba veya TC açıksa tatatata diye vuruyo antipatinaj :D O bakımdan öyle diyenler olabilir, ben en çok 2. vitesi seviyorum çok seri.

performanstan kasıt nedir? 1.viteste arabanın 80 yapmasımı?

Ahmet in sansasyon yaratası tuttu gene belliki canı sıkıldı :D:D

Ahahhaa hocam çok duydum ya bir sorayım dedim :D
Hatta bu forumda bile çok konuda okudum bunu.

Performans'tan kasıt, kalkış olsa gerek beyler.

Mesela hyundai getz kiralamıştı arkadaşlar bi ara 1.5 dizel, kalkışta ve 2.viteste yemediğim araba kalmadı. Sonra onlar beni yiyordu o ayrı :D

16-17 yil kadar önce 1.8 kadet 90 hp ile e30 320i 129 hp yi kalkista yemistim konuyu okuyunca aklima geldi 1. viteste 1 boy atmistim :)

Vectra B 2.0'lar 1. viteste deli gibi bir ivmelenme ile 80 km/s görüyor. Daha nasıl bir performans bekleniyor ki?

vectra b otomatikler 4 vites olduğu için 1.vites 8 normal :D Ama opelin 1.viteside diğer araçlar gibi çok farkı yok.Performans olarakta genelde dizel araçlar 1.viteste yüksek torku düşük devirde verdikleri için seri aletler :D

Geri