orta halli tesisat için bilgi yardımı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hakibo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hakibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba,

Aracım 2000 g kasa sedan astra

Başta belirteyim tam profösyönel bir sistem düşünmüyorum,elimdeki malzeme önceki aracımda +2 hoparlör ile ses olarak beni tatmin ediyordu.satarken söktüm sadece hoparlörleri bırakmıştım.

bende anfi+jbl kutu bas+pioneer teyp mevcut.aracıma artı olarak 2 adet pioneer oval alıp taktıracağım.bunlar şuanda takılı değil.araçta 4 adet kapılardaki hoparlör mevcut.

şimdi sormak istediğim aracıma 2 adet pioneer oval hoparlör yeterli gelirmi,bu sayıyı 4 de çıkarmalımıyım.
2.sorum ise bu hoparlörler takılırken camın ordakı kısım kesilecek fakat altında sac bölümü var ordaki boşluk kurtarırmı hoparlörün takılması için yoksa o sacıda kesmesimi gerekecek.

bilgi verirseniz sevinirim.

ibrahim hakverdi
ankara

İbrahim hoparlör sayısını artırarak ne yapmaya çalışıyorsun?
Çok hoparlör iyi ses vermez ki.2 takım hatta küçük h-b araçlarda 1 takım 70-100 watt rmslik component çok daha iyi sonuç verir.
Bence kurmak istediğin sistemi gözden geçir.
Zaten sinyal çıkışı için iyi sonuç verecek pioneer teybin varmış.
Amfi ve kutu basta var.amfin 4 kanalsa sadece önlere 1 takım güçlü component takımı al.arka kapıları da teybe bağla.Çok daha temiz bir ses alırsın.

anfim 4 çıkışlı aynı tesisat abimde var ama onda 4 oval pioneer kutubas+pioneer teyp var,benim önceki araçtada arkada 4 yerine 2 pioneer oval hoparlör vardı.abimdeki ses kalitesi benimkinden iyiydi.
şimdi yeni aracıma o yüzden sordum 2 adet pioneer mi almalıyım yoksa 4 adetmi almalıyım.çünkü opelde kapılarda 4 adet hoparlör mevcut.bu yüzden 2 adet yeterli gelir gibime geldi.

bide arkaya hoparlör takılırken görünen kısmın alındaki sacıda kestirmek zorunda kalırmıyım.

Cevap yazdığın için teşekkürler.

bumudur yani,cevap tek.Neyse artık pek önemsenmedi anlaşılan konumuz.

İlk olarak amatör düzeyde bir sistemden bahsediyorsunuz bunun için elinizdekiler yeterlidir.Compenant işine yada 4 hop işine girmeyin elinizdeki anfi tüm bunları kaldırmıyacaktır.Ayrıca saç kesilecek ölçüleri tutmuyor.

hay allah razı olsun,verdiğin bilgi için teşekkürler.

aracin arkadaki saci kesmeni tavsiye etmem. sana tavsiyem madem pioneer teybin var bu teyplerde hpf modu vardir yani high filter pass bu aracin icindeki kolonlardan basi alio yani belli frekansa kadar calmasini sagliyo ve aracin icindeki sesi bozmuyor bagaja da basi baglarsin bole dinlersin eger ses tatmin etmesse arkaya ovalleri koyabilirsin onun icinde ya saci keseceksin yada benim yaptigim gibi fiberden sacin ustune kabartmali mdf yaptiracaksin...

aracin arkadaki saci kesmeni tavsiye etmem. sana tavsiyem madem pioneer teybin var bu teyplerde hpf modu vardir yani high filter pass bu aracin icindeki kolonlardan basi alio yani belli frekansa kadar calmasini sagliyo ve aracin icindeki sesi bozmuyor bagaja da basi baglarsin bole dinlersin eger ses tatmin etmesse arkaya ovalleri koyabilirsin onun icinde ya saci keseceksin yada benim yaptigim gibi fiberden sacin ustune kabartmali mdf yaptiracaksin...

eyvallah önce 4 kapıdaki hoparlerle kutubas anfi ve teybimi taktıracam,1-2 ay sonrada arka tarafa dediğin gibi fiberden kabartmayla ovalleri bağlatcam.şimdilik bu yeter bana...

Geri