Oto Tv Anteni

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lapsetur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Hepsiburada sitesinden Oto Tv Anteni aldım bugün elime ulaştı. Anten üstündeki kablolardan birşey anlamadım.

Kablo uçlarında 2 tane kulaklık jakı var sanırım diğer 2 ucda elektrik eksi ve artısı.

Benim Double Din cihazda normal anten girişi fakat antende kulalık jakları var bende double Din'i aldığım şirketi aradım anten ucu çeviricisi gönderiyorlar.

Bu anteni kullanan arkadalar varsa bana hangi uç elektrik artı hangisi elektrik eksi ve ayrıca bu antemn ucundaki 2 jakda kullanılacakmı. Durum bana biraz karmaşık geldi.

Bir elektirik artı ucunu direk 12v'a mı yoksa ACC'yemi takayım

SNC00098.jpg

Son düzenleme:
eger teybinizde iki adet anten girisi varsa ikisinide takiyorsunuz eger yoksa teki takilacak. Zaten gonderdikleri ceviricide iki adet jack girisi olucak merak etmeyin.

Akuden gelen 12v acc ye baglanacak ayriyetten sase almaniza gerek yok sase anten ucundaki jacklar ile aliniyor zaten. Alirsaniz interferance yapar. 12v baglanacak kablo kirmizdir her halde ona aukden gelen kontaktan gelen bir yerden 12v verin gelen ceviri ile anteni dd ye baglatin tv yi izleyin. Kolay gelsin.

Edit : Resim eklendi soketli olana 12v vericeksiniz. Siyah sase ama baglamaya gerek yok, deneyin baglamadan calisirsa saseye o sekilde tutun. Eger calismazsa teyp uzerinden yada teyp ile ayni noktadan sase alacak sekilde o siyah sase verin.

Son düzenleme:
eger teybinizde iki adet anten girisi varsa ikisinide takiyorsunuz eger yoksa teki takilacak. Zaten gonderdikleri ceviricide iki adet jack girisi olucak merak etmeyin.

Akuden gelen 12v acc ye baglanacak ayriyetten sase almaniza gerek yok sase anten ucundaki jacklar ile aliniyor zaten. Alirsaniz interferance yapar. 12v baglanacak kablo kirmizdir her halde ona aukden gelen kontaktan gelen bir yerden 12v verin gelen ceviri ile anteni dd ye baglatin tv yi izleyin. Kolay gelsin.

Edit : Resim eklendi soketli olana 12v vericeksiniz. Siyah sase ama baglamaya gerek yok, deneyin baglamadan calisirsa saseye o sekilde tutun. Eger calismazsa teyp uzerinden yada teyp ile ayni noktadan sase alacak sekilde o siyah sase verin.

Çok teşekkür ederim bilgi için.

ACC'ye ile direk 12v arasında ne fark var acaba

Ekli dosyalar

• SNC00106.webp
    SNC00106.webp
    51.3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
iste acc demek istedigim kontak ile aktif oluyor ordan alirsaniz kontak acikken calisir anten demek istedim. insallah anlatabilmisimdir :D

iste acc demek istedigim kontak ile aktif oluyor ordan alirsaniz kontak acikken calisir anten demek istedim. insallah anlatabilmisimdir :D

Şimdi anladım.

Biraz zahmetli olacak arka camdan ön tarafa kabloyu çekmek. Ben yarın en azından kabloyu çekeyim çevirici gelincede takarım.

Tekrar teşekkür ederim

yanlız bu anteni bağladığınızda çok verimli bir tv izleme şansı olmayacak.
karasal yayın pek kalmadı.kalanların da sinyalleri düşük.
araç dururken 3-4 kanal izlenebiliyor.
hareket halinde yayın neredeyse hiç yok.

yanlız bu anteni bağladığınızda çok verimli bir tv izleme şansı olmayacak.
karasal yayın pek kalmadı.kalanların da sinyalleri düşük.
araç dururken 3-4 kanal izlenebiliyor.
hareket halinde yayın neredeyse hiç yok.

Elimizdeki double din cihazlar TV seyretme amaçlı bir işe yaramıyacak o zaman. Otobüslerdeki gibi 360 derecelik uydu anteni alıp takamayacağımıza göre bunun başka çözümü olmalı

çözüm maalesef yok.
yani kullandığımız cihazlar karasal yayın alır.o tür yayın da pek kalmadı.

Geri