Otomatik sanziman yardim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Yasin-v
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar. Aracim opel astra h1.9 CDT otomotik sanziman 2010 model. Sorunum ama bilmiyorum sorunmu yoksa siradan bir seymi. Sabah olk calistirdigimda motor sogukken haraket ettigimde motor gec devirlerde vites degisiyor. Mesela normal vites degisimi 1200 de oluyorsa isinmadan surdugumde 1800 2000 devirde degisiyor. Motor bagriyor. Hoc bir ariza isigi falan yanmiyor.her kese simdiden tesekkurler

Selam arkadaslar. Aracim opel astra h1.9 CDT otomotik sanziman 2010 model. Sorunum ama bilmiyorum sorunmu yoksa siradan bir seymi. Sabah olk calistirdigimda motor sogukken haraket ettigimde motor gec devirlerde vites degisiyor. Mesela normal vites degisimi 1200 de oluyorsa isinmadan surdugumde 1800 2000 devirde degisiyor. Motor bagriyor. Hoc bir ariza isigi falan yanmiyor.her kese simdiden tesekkurler

Aracı bir iki dakika durduğu yerde çalıştır sonra al D konumuna bir dakika o şekilde bekle sonra ver kırbacı ;) neticede yağ soğuk ve otomatik araç demek yağ demek ;) sorun sadece ısıtmadan aracı kullanmanız.

benım vectradada oyle soguk havada bıraz yuksek devır kullanıyor yuksek devır derken 3.000 rpm de atıyor ozellıkle 1. ve 2. viteste gec atıyor.

Söylediğim şekilde kullanın arkadaşlar zorlamayın aracı.

araç dizel benim düz vites ilk 1-2 km bendede oluyor

tesekkurler arkadaslar. allah razi olsun. bendede oyle yuksek devirlerde degil mesela motor sicakken 1 den 2 ye 1200 de atiyorsa sogukken 18000-2000 devirlerde atiyor

birde size zahmet ben motor isinden anlamadigim icin sanziman arabanin altinda nerede? yag damlatir falan yaparsa bilmek istiyorum ve yakinda sanzimanin yagini degistirmeyi dusunuyorum hangi yagi onerirsiniz?

Otomatik araclar sogukken biran once isinmak icin herzamanki devirlerden daha yuksek devirlerde vites yukseltirler. Normal birseydir zira isininca normale doner.
Ama Nadir arkadasin da dedigi gibi sogukken yani sanziman daha hazir degilken yuklenmek yerine biraz kendine gelmesini beklemekte fayda vardir.

Geri