otomatik veya triptonik arıyorum..

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2005 astra g classic var, eşimde araç kullanmaya başladı, o yüzden otomatik bir araç bakıyorum, takas yapabilirim ki benim işime gelir arabasız kalmamış olurum, asıl sormak istediğim otomatik ve triptonik arasındaki fark nedir? hangisini almalıyım,,, aracımı sitede bazı arkadaşlar bilirler, ilanın yayınlanınca link yazarım zaten,,,

triptonik araç istediğiniz anda manuel olur abi. + - şeklinde vites atarsınız ve inanılmaz keyif verir. Vites geçişleri otomatik olmaz siz iler yaparsınız vites yükseltir(istediğiniz devirde) aşağı çekersiniz vites küçültür. Triptoniği sadece 2400 cc 200 ps accordda kullandım. İnanılmaz keyiflidir. otomatik ise tam otomatik dediğimiz manuel kullanma şansı tanımayan şanzuman tipidir. ben olsam tiriptoniği seçerim. hangisi daha hassastır hangisi daha sorunludur dersen aralarında bu anlamda fark yoktur diye biliyorum.

honda jazz triptronik kullandım. çok zevkli bir kullanımı var.

tam otomatik geri kaçırma yapmaz, yağ basıncı ile çalışır.
triptronik elektroniktir. yokuş kalkış desteği yoksa geri kaçırma yapabilir.

otomatikde tek deneyimim arkadaşımın eşinin bi 98 corsa ile oldu, o da sorunluydu galiba, pek hoşuma gitmemişti, 3bin devirde vites atınca vuruntu falan yapıyodu ama şiddetli, spor tuşunda ise 4.500 de falan vites atıyodu ama feci derecede sarsıntı ve aşırıbi gürültü ile

bence otomatik alın triptonik daha teknolojik yani elektronik bir sisteme sahip old. için arızası çabukl ve pahalı oluyor

Geri