partikül filtresi(Opel Corsa 1.3 CDTİ essantia )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mstbzn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mstbzn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merabalar Arkadaşlar,
Partikül filtem tıkandığı için araba gaz kesti yolda kaldım. Alelacele ustaya gittim, maalesef benim bi gaflet anıma denk geldi ve beyine yazılım attılar ve güya partikül filtresini kapattılar, daha sonra filtreyi bir kereye mahsus temizletmen gerekir dedi beyinci beyinsiz, neyse uzatmıcam, kıllandım ama bi 700 tl geçirdiler bana, şimdi yetkili servise gittim tespit için aracın bir kaç gün kalması gerekir dediler, aracı bırakıcam opel yetkili servise ancak ücret konusunda pek bir şey diyemeyiz dediler şu anda yaptığım bu eşeklikten geri dönmem bana ne kadara patlar ?

Merabalar Arkadaşlar,
Partikül filtem tıkandığı için araba gaz kesti yolda kaldım. Alelacele ustaya gittim, maalesef benim bi gaflet anıma denk geldi ve beyine yazılım attılar ve güya partikül filtresini kapattılar, daha sonra filtreyi bir kereye mahsus temizletmen gerekir dedi beyinci beyinsiz, neyse uzatmıcam, kıllandım ama bi 700 tl geçirdiler bana, şimdi yetkili servise gittim tespit için aracın bir kaç gün kalması gerekir dediler, aracı bırakıcam opel yetkili servise ancak ücret konusunda pek bir şey diyemeyiz dediler şu anda yaptığım bu eşeklikten geri dönmem bana ne kadara patlar ?

yaptırdığınız yerden para iadesi isteyin.yazılımı eski haline getirsinler.yapmaları lazım

Arkadaaşlar Türkiyede arac bakım konusunda ustaları yada tamirci yeri sahiplerini nasıl alıştırdıksa öyle gidiyor malesef:) avrupada böyle değil Türkiyede diğer mesleklerde de cokca böyle degil..Mesela ben elektronikciyim bizim sektörde müsteri cihazı getirir 2 gün ugrasır yapamassın müsteri gelir birde fırca atar madem yapamayacan neden 2 gün oyaladın diye.:sopa: yada saglam yerini kazara bozarsın geri ödersin:cool: Arac konusunda hemen borcum kac para usta deriz oldumu olmadımı yaptıgın işin garantisi vb konular es gecilir.
Hatırlarım arkadasın aracının yagmur sensörü bozuk ugrasan bilir:rakir: zor iştir sıfırını alsanda camda toplu iğne kadar kabarcık olsa calısmaz camcı 200 tl ye cıkma satmış arkadasa ben takamam oto elektrikci takacak demiş oto elektrikci takmıs calısmıyor iadeye gitmiş almamış sonra camcıdan o ürünü ondan aldıgına dair belge almıs abisi avukat üsenmemiş dava acmış.. Parasını aldıgı gibi bütün masraflarıda camcı ödemiş..
usta tamirci veya ben dahi yaptıgı işin arkasında duracak..

Bencede işi yanlıs yapanla görüşmen gerek

Geri