Petlas PT311 mi PT515 mi seçmeliyim?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Acarx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Acarx

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2007 Corsa Essentia 1.3 Dizel bi araca sahibim ve malum lastikler 5 yıldır üzerinde aracı çok kullanmadığımdan uzun süredir değiştirmeyide düşünmedim fakat artık lastikler tabiri caizse pert oldu ;)

Geçenlerde gittiğim bir Petlas bayisi bu araca PT515 olmaz onlar passat mercedes bmw tarzı araçlara takılıyor senin araca takarsak bayılır dedi. Tam olarakta açıklama yapamadı..

Sizce hangisi alınmalı yada bunlar haricinde fiyat/sessizlik/performans ürünü bulabilirmiyim?

Birde lastik takılınca arabanın bayılması ne oluyormuş o konuda birşey söyledimi?

Birde lastik takılınca arabanın bayılması ne oluyormuş o konuda birşey söyledimi?

evet pt515 de araç bayılır dedi ama nedense diğer markalarda öyle birşey ne duydum ne gördüm

Satıcının söylediğinin elle tutulur bir yanı yok :)

pt515 daha sonra çıkan model, kesinlikle pt515 tavsiye ederim kullanıcı olarak :)

Satıcının söylediğinin elle tutulur bir yanı yok :)

pt515 daha sonra çıkan model, kesinlikle pt515 tavsiye ederim kullanıcı olarak :)

Adam pt515 in hız endeksinin T değilde H serisi olduğu için söylemişte olabilir yada 2 post yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bayılma yaparda demişti.
işin garibi millet 16" 17" + lastikle gezerken Petlas neden böyle birşey demiş olabilir halen kafam almıyor

evet pt515 de araç bayılır dedi ama nedense diğer markalarda öyle birşey ne duydum ne gördüm

İlk defa böyle birşey duydum.Kamyın lastiğimi takacakmış senin arabana da araba bayılacakmış :) O çakalın elinde öteki seriden vardır onu sana kakalamaya çalışıyordur :) Yaz petlasa böyle böyle diye bak nasıl paşa paşa öve öve takıyor o lastiği :) Ama önce petlas ürün gamında 515 in senin aracının ebatında lastiği varmı petlas ın sitesinden bir araştır derim.

Adam pt515 in hız endeksinin T değilde H serisi olduğu için söylemişte olabilir yada 2 post yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bayılma yaparda demişti.
işin garibi millet 16" 17" + lastikle gezerken Petlas neden böyle birşey demiş olabilir halen kafam almıyor

Arkadasım anlattık ya, ayrıca bayıltma yapacak nedir ya :D

pt311 eski şekilli lastikten, pt515 ise yeni model yeni derken 311den sonra cıkmıs yani daha yeni

Daha nasıl anlatayım, illa lastikçinin dediği kafanıza yattıysa onu alın

Petlas teknik danışmanlığından gelen cevap ;

Abdullah bey merhaba,

PT515 hız limiti H (210 Km/h) serisi olan, performans grubu lastiklerdendir. PT311 ise T (190 Km/h) serisidir. Aracınızın 1.3 litrelik dizel bir araba olması sebebi ile H hız limitli lastik takmanıza gerek olmadığını düşünmüş olabilir. Ancak, lastiğin hız limitinin seçiminde sadece aracın 1.3 litre olması parametresi, yeni nesil araçlar için yeterli bir seçim ölçüsü değildir.

Bu noktada yapacağınız ilk iş, aracınızın fabrika çıkışında altına takılan lastiğin ebat, yük indeksi ve hız sembolünü kontrol edip alacağınız lastiğin buna uygun olmasını sağlamanız gerekir.

185/70R14 ebadında ki bir lastik olması sebebi ile PT311 daha uygun görünmekle birlikte asıl olan aracın menşei lastiğidir.

Bilgilerinize sunar, başka sorularınız olursa her zaman bekleriz.

Saygılarımızla

Geri