Polis arabasında son teknoloji

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alpmurat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bugün sinemaya gitmek için yola çıktığımda kırmızıda yanıma bir polis aracı geldi. içinde bir LCD ekran (tahminimce 7") sandım ki içinde polis film veya klip izliyor dikkatli bakınca karşıdan gelen araçların görüntüleri ve sağ al köşede hızları yazıyordu. Evet buraya kadar herşey normal fakat cihazın altında bulunan bir joistikle resmen kamerayı benim araça dogru cevirdi. Ekranda kendi aracımı gördüm. Görüntü kalitesi cok temizdi. valla ben ilk defa görüyorum böyle bişi kamera sanırım mavi kırımızı yanan ışıkların üstündeydi cünkü görüntününde benim araç gözüktüğünde sol caprazımda kalmıştı hemen telefona sarıldım resim cekeyim diye ama Yeşil ışık yandı ve polis bastı gitti

yanından kazara hızlı geçsek ayvayı yedik direk plaka-sürat ellerinde:)direk ceza

kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez

Belki bir nebze de olsa trafik canavarlarına çare olur. Özellikle yeni model polis araçları bu gibi teknolojik aletlerle donatılmış olabilir. Aylar evvel, bir emniyet yetkilisi yeni nesil teknolojik aletlerin alınacağından bahsetmişti.

Polisler de teknolojiyi yakıdan takip ediyor, bence çok güzel

Mobesa vs. özel kameralardan kablosuz bağlanarak izleme imkanları var.Tabiki kameralar gece bile çekim yapabildikleri için pervasız sürücüler ceza ödemeye hazır olsunlar...

Yakında modlu araçlar da kullanırlar. Aynı yabancı dizilerdeki otoban polisleri gibi. Artık Toros devrini kapattılar :).

Bende tesadufen sanayide arkadasin tamrhane dukkanindayken Transit Connect'te ayni ve/veya benzer sistemi gordum.Kamera,lcd monitor ve bagajda digital video recorder.Kullanan arkadasin dedigide gOkO'nun dedigini dogrular nitelikteydi;Mobese kameralarinin bulundugu direk altina gittiklerinde o kameranin goruntu ve kayitlarina kendi araclarindan ulasabildiklerini bahsetti.

bende ıstıyurm aracıma ondan :D hemen bır polıs arabası durdurup bakıcam neymıs alet ne ıse yararmıs :D

Geri