radyatör kaçağı

cceennggiizz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar geçenlerde astra f'min radyatöründeki kaçak için ustaya gittiğimde tamiri için 70tl gibi bir rakam istendi ben bu kaçak için radyatör tıkayıcı kullandım ve bu sorunu giderdim ve herhangi bir sorun kalmadı fakat aklıma ilerde motora etki edecek bir hasar olurmu sorusu takıldı sizce herhangi bir sorun olurmu ilerde şimdiden teşekkürler...

Merhaba, aynısı benimde başıma geldi. usta bir şey olmaz dedi sıvı delik kapatıcı ile deliği kapattım. kalorifer peteğini doldurduğu için araç ısınmaz oldu. üstelik muhtemelen silindir kapaktaki bazı delikleride kapattırdı. motoru temilyen kössü denilen bir araç var temizletmeni tavsiye ederim.

mrb arkadaşlar geçenlerde astra f'min radyatöründeki kaçak için ustaya gittiğimde tamiri için 70tl gibi bir rakam istendi ben bu kaçak için radyatör tıkayıcı kullandım ve bu sorunu giderdim ve herhangi bir sorun kalmadı fakat aklıma ilerde motora etki edecek bir hasar olurmu sorusu takıldı sizce herhangi bir sorun olurmu ilerde şimdiden teşekkürler...

Benim eski vectrada (b gls 96) da aynı olay başıma gelmişti, kapatıcı kattı usta ve eve gidene kadar hararet yapmıştı araç meğer neredeyse tüm delikleri tıkamış yedek dopoya su tahliye yapmıyormuş, neyse sorunu çözdük ve ben o şekilde 2 sene kullandım, ama bu iki sene zarfında haret sorunu bilmeyen araç, yazları en ufak bir şeyde hararet yapmaya başlamıştı, en son radyatörü değiştirme kararı almıştım ki, kaza sonucu aracı kazalı halde elden çıkardım...Tavsiyem normalin üstünde yazın hararet yaparsa, bekleme radyatörü değiştir gitsin...Ama sakın çin malı ile değil, Behr gibi ünlü marka ile...ALt tarafı 250 tl; hararet sorunu olursa çıkacak masrafa göre çok küçük bir rakam...

Not: Bir de benim araçta tamir olmuyordu, peteklerin malından dolayı diye hatırlıyorum, senin araçta aşağı yukarı aynı olmalı, tamir olmaması lazım ama genede farklı olabilir...Emin değilim...

Son düzenleme:
arkadaşlar astra f'lerde hararet göstergesi nereye kadar çıkar normalde...termostatımın 98 lik olduğunu söyledi ustalar...benimki 98 ya da 99'u görüyor ama 100'ü görmeden fan açıyor ve 95'e falan düşüyor...normalde sıkıntı yok Allaha Şükür...peki sizce normal mi? yoksa yüksek mi? ya da yüksek gelip ileride conta yakmama falan sebep olur mu? yorumlarınız için şimdiden teş.ler..

Bir radyatör için bu kadar riske girilmez beş aşağı beş yukarı yeni radyatör alırım...sonradan başımı ağrıtacak olmayacak ufak işler peşinden koşmam.

Merhaba, aynısı benimde başıma geldi. usta bir şey olmaz dedi sıvı delik kapatıcı ile deliği kapattım. kalorifer peteğini doldurduğu için araç ısınmaz oldu. üstelik muhtemelen silindir kapaktaki bazı delikleride kapattırdı. motoru temilyen kössü denilen bir araç var temizletmeni tavsiye ederim.
o dediğiniz motor temizleyicisinin tam adı markasını felan biliyormusunuz?

Double up sıvı delik kapatıcısı ama üst kapak deliklerinide kapattığı için tavsiyew etmem...

oto radyatör temizleyicisi

o dediğiniz motor temizleyicisinin tam adı markasını felan biliyormusunuz?

slm sorduğunuz radyatör temizleyicisi nin adı : Super-X Quick Flush Radyatör Temizleyici 355 Ml. Made In USA 66227

hepsi burada da var temin edebilirsiniz fiyatı 10.62 tl

sponsordan radyatör aldım : 115 tl
işçilik ödedim ;50 tl ( antifriz dahil ) .... temiz iş oldu tavsiye ederim...:))

Hiç kullanma öyle şeyler bende niyetlendim ama satan adam bile tanıdık olduğu için satmak istemedi radyatörcüye git dedi masrafı azaltayım derken erteleyip çoğaltma bence.

Geri