Regületör hakkında biraz bilgi lazım

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
1998 model opel corsa arabam var ve üzerinde lpg sistem var.aldığımda üzerinde vardı ve kaç yıldır takılı olduğunu bilmiyorum.aracım yaklaşık 6-8 ay gibi bir süredir yakıtı fazla tüketmekte yalovada bu işi yapanlara gidip gerekli ayarlarını yaptırdım bunun devamında depoya 20 liralık gaz attım 107 kilometre yol gittim.depoyu fulledim 290 km yol gittim depo 35 litrelik simit aracı tekrar kontrole götürdüm regületörün gaz kaçırdığını ve değişmesi gerektiğini söylediler zira gaz kaçağını ölçmeye yarayan alet zırıl zırıl öttü bende duydum.şimdi benim merak ettiğim şey şu regületör olarak hangi markayı taktırmalıyım yada bu regöletörlerin yıllık bir bakımı varmı anladığım kadarıyla bunların içerisinde şofbenlerde bununan gaz kontrolüne yarayan diyaframlara benzeyen contalar falan var illaki yıllar geçtikçe deforme olacaktır.sizden bana yol göstermenizi rica ediyorum.yalovada adam gibi sorulana cevap veren yok ki parçayı takayım paramı alayım mantık bu arkadaşımın aracına atiker sistem taktılar 6. defa peş peşe regöletör teğiştirmişler taktıkları regöletör gaz kaçırıyormuş yenisini kutusundan açıp takmışlar oda aynı çıkan bir seride sorun olduğunu söylemişler atikerdende soğudum.zavoliyi tavsiye ettiler. izmitte 2A mühendislik diye bir firma varmış onu tavsiye ettiler. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler​

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Sisteminiz sıral değil ise;

Yerli regülatörlerin çoğunluğu belli bir italyan markanın taklididir. 2 sene, şansınız varsa 3 sene gider. Kullanılan gaz diyaframları (şohbendekinin benzeri :)) ithaldir. Ama su diyaframları yerlidir. Su diyaframlarının yerli olması kaliteyi etkilemez ancak yerli regülatörlerde içerideki valf ve diğer aksamın çalışma hassasiyeti çok tatminkar değildir.
Aracınızın 2. el değeri ve ne süre ile sizde kalacağına göre yerli ya da yabancı tercihi yapmalısınız. Ancak karbüratörlü sistemler için ithal regülatör bulmanız çok kolay değil zira fiyat farkı cazip olmadığı için bayilerde pek bulunmayabiliyor.

Sıralı sistem kullanıcısı iseniz olay değişiyor.

Aracınızda hangi marka montajlı ise, onu tercih etmelisiniz zira üzerindeki sıcaklık sensörünün kalibrasyonu her markada değişik olabilir. Bu sebeple varolan markayı tercih etmekte fayda var.

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bence sıralı değilse komple sistemi yenileyin.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
bence sıralı değilse komple sistemi yenileyin.

tamamda canım kardeşim şimdi 150-200 lira verip regületörü değiştirmek varken neden 900 lira para vereyim.genede yorumun için saolasın

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tamamda canım kardeşim şimdi 150-200 lira verip regületörü değiştirmek varken neden 900 lira para vereyim.genede yorumun için saolasın
sisteminiz benim bildiğim tek nokta sistem. Bu yüzden 900 tutmaz.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Tek nokta ise tank-multivalf (şamandıra) dahil 450 TL ye iş biter, Tankın 10 yılı doldurmasına 3 yıldan fazla süre varsa boşuna komple değiştirmeye gerek yok. Bu durumda öndeki gaz valfi, hortum takımı ve regülatör değişse yeter ki 150 TL ye komple ön sistem değişir. (Emülatörü değiştirmenize gerek yok. )

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Tek nokta ise tank-multivalf (şamandıra) dahil 450 TL ye iş biter, Tankın 10 yılı doldurmasına 3 yıldan fazla süre varsa boşuna komple değiştirmeye gerek yok. Bu durumda öndeki gaz valfi, hortum takımı ve regülatör değişse yeter ki 150 TL ye komple ön sistem değişir. (Emülatörü değiştirmenize gerek yok. )

valla kardeşim yalovada adamlar atikerin sadece regülatörünü takmaya 150 tl zavolinin regülatörünü takmaya 180 tl istiyorlar ki birde adam gibi usta bulmak gibi bir sorun var.izmite bile gitmeyi düşündüm ne yalan söyleyeyim.Ama sırf muhatabım olsun diye atiker bayisi var yalovada ona gidip taktıracam internette regülatör 63 tl adama 150 lirayı bayılacaz yapçak bişey yok.​