Rolantide yağ lambası yanıyor.

cemal bozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm.
Aracımı 2 ay önce aldım. alırken problemin olduğunu bliyordum usta müşiri değişince sorun çözülür dedi bende aldım.
aracın müşirini orjinali ile değiştirdim. yağını motul 6100+ 10-40 koydurdum filtresini polony yazan bir filtre ile değiştirdim, usta şimdi bin yanmaz dedi.
araç ısındıktan sonra rolantide yine yaktı.
lambanın yanması rolanti de kısa süreli ama tekrarlayan şekillerde yanıyor. gaza hafiften bassam bile yağ lambası sönüyor
araştırmalarım sonucu yağ pompası değişimi gerekli deniliyor.
bu tür sorunla karşılaşan oldu mu? çözümlerimiz neler olabilir
Teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aslında yanıtı kendiniz vermişsiniz. Yağ pompası gerekli basıncı sağlayamıyor. Gaz verdiğinizdeyse basınç arttığı için ışık sönüyor. Bu nedenle değiştirilmesi gerekiyor.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam yağ filtresinden de yakabilir..

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: tayfux

cemal bozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir motor ustası ile konuştum bana dedi ki: senin motor yatakların genişlemiş yağ kaçırıyor o yüzden yapılması, motor açılması lazım dedi.
Yahu kaç yağ kaçırıyor dediği yer yağ yanma odası değil midir..benim aracım yağ eksiltme yapmıyor. Suya yağ kacirmiyor. Nasıl bu sorun olur dedim istersen pompayi değiştirelim düzelmesi çok çok zor bir ihtimal dedi. Canım sıkıldı moralim bozuldu iyice ...

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinali olmadığı için midir hocam
Evet, olabilir kötü bir filtreye denk gelmiş olabilirsiniz. Yaginiz ne markaydi? Orjinal olduğundan emin misiniz?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
C kasa opelde filitreden dolayi bu hatayi vermez muhtelemel yag pompanizda skinti olabilir

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorununuz çözülür mü bilmem ama bir önerim var. Yağ değişimi öncesi eski motor yağına koyulup, motorun içini temizleyen yağ katkıları var, bunlardan bir alıp deneseniz nasıl olur? Sanırım 5w30 kullanıyorsunuz, yerli üretici yağları var uygun fiyatlı onlardan bir tane alın, bir adet bu yağ temizleme katkısı birde yağ filtresi alıp bir deneyin derim. En kotu motorunuzun içi güzelce temizlenmiş olur.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orjinali olmadığı için midir hocam
Hocam filtre tıkanmışsa siz gaz verdiğinizde basınçla ışık söner ama gazı kestiğinizde basınç azaldığı için tekrar ışık yakar. pompa da olabilir pek tabii ama pompadan önce filtreyi orjinal filtre ile değiştirip denemenizi tavsiye ederim.. zira en kötü filtreniz yenilenmiş olur ki ucuz maaliyet.