Romano enjektör sızdırması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lampard
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar romano lpg sisteminin enjektorleri tekli olan tipten aracim sabahlari marsi uzatiyordu gecen lpg ci olctu ve 4 ude lpg sizdiriyor stop halinde iken dolayisiyla biriken gaz marsi uzatiyor.sizce bu enjektorleri temizleyip taksam sızıntı kesilirmi yoksa fiziksel hasar almismidir ugrasmayayim mi yeni enjektor takimimi almaliyim
Not:enjektorlerin tamir takımı degisimi o kadar pahali ki enjektor alabilirim o paraya..
tesekkur ederim yapacaginiz yorumlar icin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

temizleme sızdırmayı zor kapatır bence. mutlaka çizikler vs olusmustur. bi ihtimal yağ birikmişse ondanda sızdırıyor olabilir. temizletmeye ne kadar istiyorlar? birde romanonun enjektörlerini normal valtek enjerktörlerle değiştirilebiliyormu? eger uyumluysa valtek enjektöre hiç ugrasmayın valtek enjektör takımı alın fiyatı 150-200 tl arası tahminim makine ile temizleme işlemi 80-100 tl olması lazım. ve garantiside yok.

Sızıntı varsa forumdan olcay ın yaptığı gibi temizlemeyi kendiniz deneyin. Sanırım o konuda da resim paylaşmıştın. Yağ birikmesi filan varsa temizlikte kurtarabilirsiniz ama bozulduysa zaten yapacak birşey yok değişecek. Bozuk enjektör daha fazla bozulmaz. 80-100 lira vermeden şansınızı deneyin bence

Tesekkur ederim aynen icini acip bakmayi dusunuyorum zaten degiscek. romano filtresiz olarak kit takiyor ve aracim aldigimda filtresizdi o sebeple pislik gidip enjektorlerin subaplarinin kapanmasini engelliyor olabilir ya da komple bozmustur zaten

Romano bende kullanıyorum enjektör benim de bozuldu tek olarak tamir takımını degiştirdim 3.4 yil oldu daha problem olmadi 60 tl degiştirdim ozamanlar romano iyi yedek parca pahali birde benimki 2008 model kit seninki kaç model.?

Kitin modelini bilmiyorum ama usta lpg tankina bakarak 2012 de takilmis dedi.tamirtakimi degisimine 200 tl istediler ve garanti vermediler

Benim aracımda da romano var. Geçen ay arabamla tam hareket ettim 100m sonra aniden stop etti, birkaç defa marşa bastım araç boğuluyor çalışmıyor inanılmaz bir gaz kokusu. Benzine aldım sorun yok. Ben kırıkkaledeyim burda romano bayi var aracı oraya götürdüm bilgisayara bağladılar bir sorun yok dediler hatta bir on dakka çalıştırdık lpg de sorun yok enjektörleri tek tek kontrol ettik yine sorun yok. En sonunda usta filtrenin ne zeman değiştiğini sordu garanti kağıdına baktık 17000km olmuş normalde 10 bin de değişmesi gerekiyormuş, değiştirdik bir aydır bir sorun çıkarmadı. Usta iyi tanınan bir usta bu romanolar kolay kolay arıza yapmaz dedi.
Tolga bey profilinde çorum yazıyor kırıkkaleye yakınsın bu taraflara yolun düşerse baktır istersen. Telefon numarasını var bende istersen bir ara sor belki yardımcı olur. Ali olması lazım isminin öle hatırlıyorum Kutbay oto : 0318 224 23 52

hocam çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için bugün daha fazla dayanamadım ve romano servisine gittim AKL nin enjektörlerini taktık ve hiçbir performans veya sürüş kaybı yaşamadım gayet memnun kaldım 200 tl ye enjektörler soketlerin yerlerinin değiştirilmesi enjektörlerin sabitlenmesi işlemleri vs.işçilik dahil hallettim.usta o kadar güzel bir yere monte ettiki 4 lü enjektörü manifolta en yakın ve tam ortada bir noktaya sabitledi gaz kelebeğinin önünde motor kapağına temas etmeden.bu arada sadece brc ve prins in enjektörlerine farklı enjektör uygulanamadığını öğrendim.tekrar teşekkür ederim değerli yorumlarınız için

Soruna halletmenize sevindim Tolga bey. Kazasız ve arızasız sürüşler dilerim

Geri