ruhsat değişimi ve LPG işleme prosedürü

yucelakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba.

aşağıdaki konularda bana yardımcı olursanız cok sevınım.

1- Arabayı yenı aldım (opel ASTRA G 1.6 ENJOY ) ruhsatı kendi üzerime almam gerekiyor. Ama zaten LPG taktırıcam. LPG yi taktırmadan ruhsatı üstüme almalımıyım. O zaman LPG yı taktırdıktan sonra tekrar ruhsat işlemleri yapmam gerekıyor. İki işlemide aynı anda nasıl yapmalıyım. Önce hangısıne baslamalıyım.

2 - Arabam için Landirezzonun uygun oldugu söylenıyor sizcede uygun mu?

Yardımcı olursanız cok sevınırım

bu konularda arkadaşlar size yardımcı olur ama önce kendinizi tanıtın ve forum kurallarını okuyun.

Arabayı üzerimize alın, noterden geçici ruhsat kağıdını alınca zaten emniyetten üstümüze almak için 1 ayıniz var. O 1 ay içinde lpg taktirip, sonrasında normal ruhsat işine geçin.

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

Landirenzo taktırdım. Pişmanmı olmalıyım sızce..

Tekrar merhaba

Aracıma Landirenzo Omega Plus marka LPG taktırdım. Bugun yani 20.01.2013 cumartesı gunu taktırdım. Servıste bır sorun hıssetmedım. zatenn bennım ısım bıttı. servıstede mesai bitti. Ancak yolda gıderken araba ile yavaslıyorum. araba tıtremeye baslıyor. duruyorum araba stop edıyor. moralım bozuldu. Aradım nedendır dıye boğaz kelebegı olabılır dıyorlar. ama ben sanmıyorum. Bu servıslerın standart laflarını ezmek için gıdıp ne demelıyım. benım cahıl bırı olmadıgımı anlamaları ıcın. Ikıncı olarak bırsey daha dıkkatımı cektı. Arabadan kontagı cıkardıfgımda. Yol bılgısarım nedense hala aktıf. Ben kontak cıkardıktan sonra devreden cıktıgını hatırlıyorum. Hatta CD calarda anahtarsız calısmaya başladı. Bunlar neden olabılır.

Tesekkurler

arabam Opel Astra 1.6 enjoy 2004 model Z seri motor

Keske bilinen , kaliteli bir ustaya taktırsaydınız geçmışolsun :( LPG de marka onemlı degildir onemli olan ustadır valla aynı motora sahıp 1.6 Opel Meriva 2003 aracımız var yazın basında Izmırın altını ustune getırerek bulabıldıgım en kaliteli ustaya en dandik marka olarak bilinen Atiker marka LPG yı ıscılık dahıl 900 e taktırdım bıde utanmadan 10 taksıt yaptırdım :D
Su anda takılalı 30.000 km yı gectı WC ye bıle arabayla gıder olduk km de 14 kurus yakıyor zamlarla bırlıkte , 1 kere ne bi problem verdı nede baska bişey nazar degmesin :)
500 km sonra gel bi ayarına bakarız demıstı sorun yasamadıgımdan ve arabayı ıspartaya getırdıgımden 5.000 km sonra gıdebıldım bilgisayara taktı ayarlar on numara tutmus dedı ve dokunmadı :) LPG işi şans işi degil sadece ıyı ve kalıtelı bı usta bulmakta yatıyor hersey... 1.2 2012 Corsa ma en yakın zamanda LPG taktırmak ıstıyorum bakalım gene atiker taktıracagım gene aynı ustaya yaptıracagım...
Umarım ıyı bır usta ile sorununuz en kısa zamanda cozum bulur , ama bence aynı ustaya gitmeyın hatta takan adama usta bile demeyın...

Geri