ruhsatta 69 kw yazıyor

ilkcemre29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
2004 corsa 1.3 cdti essentia aldım ama dikkatimi çeken bir durum var arabam.com vs yerlerden hep 70 bg olanını duydum ama 69 kw yi hesapladığımda 90 bg falan yapıyor acaba bir yanlışlık olabilirmi?

Soner Bey Merhaba,

Öncelikle Dikkatinize;

Merhaba Aramıza hoşgeldiniz,

Üye olurken tarafınıza gelen AKTİVASYON MAIL lerinde ve ilk giriş yaptığınızda yine tarafınıza gelen ÖZEL MESAJ da da belirtildiği gibi,
lütfen foruma mesaj yazmadan önce ÜYE ARŞİVİ başlığı altında kendinizi tanıtın...

Aksi takdirde mesajlarınız ve açtığınız konular silinecektir...

Üye tanıtım Formatına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=1198

ÜYE ARŞİVİ'nde tanıtım yapmak için aşağıdaki link ile yeni bir konu açabilirsiniz...
http://www.opelim.net/forums/newthre...newthread&f=11

Anlayışınız için teşekkürler,

Keyifli forumlar...

güncel

merhaba
2004 corsa 1.3 cdti essentia aldım ama dikkatimi çeken bir durum var arabam.com vs yerlerden hep 70 bg olanını duydum ama 69 kw yi hesapladığımda 90 bg falan yapıyor acaba bir yanlışlık olabilirmi?

hakikaten tuhaf zira aynı araca biniyoruz ancak benim ruhsatta 50.7 kw yazıyor. bizim araçların beygir gücü 69 yanlış yazılmış olabilir.

En güzeli motor seri numarasına göre değerlendirmen.Ruhsatta motor numarasının il karakterleri motor tipini belirtir.Örneğin : Z13DTH------ ise 90 Hp Z13DTJ------- ise 75 Hp gibi.

bence 69kw değil 69 hp dır o yanblış yazılmıştır...
bundan sorun çıkmaz...
ama geçen gün toyota coralla gördüm bir tane ruhsatta 1998 cc yazıyor..
adam yıllarca 2000 motor üzerinden vergi ödemiş...(1994 yılında sıfır alınan bir araç)amcaoğlu satın aldı...farkettik hemen düzelttirdik valla.ama hala aklım almıyor yıllarca yğksek vergi öde ama haberin olmasın
demekki neymiş..para var ama nafile kafa basmadıktan sonra...

bence 69kw değil 69 hp dır o yanblış yazılmıştır...
bundan sorun çıkmaz...
ama geçen gün toyota coralla gördüm bir tane ruhsatta 1998 cc yazıyor..
adam yıllarca 2000 motor üzerinden vergi ödemiş...(1994 yılında sıfır alınan bir araç)amcaoğlu satın aldı...farkettik hemen düzelttirdik valla.ama hala aklım almıyor yıllarca yğksek vergi öde ama haberin olmasın
demekki neymiş..para var ama nafile kafa basmadıktan sonra...

:D :D her türlü vergi müstehak işte bunlara.

Benimde 69kw yazıyor.

Benimde 69kw yazıyor ve bence bizim araçlar diğerlerinden güçlü.Diğerlerini denedim.

Geri