Sakın Denemeyin

slamdunk21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlaar bugün corsa c aracımın gösterge panelini söküğ sarı olan ışığını mavi yapmak istedim.Sorunlardan biriside şudurki karşıma nasıl bir ampil çıkacağını bilmediğim için önce söküp sonra ampülü aramak olacaktı.

Neyse gelelim göstergeyi sökmeye.arkadaşlar direksiyon simidine kadar herşeyi sökmek zorunda kalıyorsunuz.alttaraftaki gaz fren pedallarının üstündeki parçadan teee en üstteki göstergeyi çevreleyen parçaya kadar aracın içi darma duman oldu.en sonunda göstergeyi söktüm ve 3 adet 1.5 watt lık minnacık gösterge lambaları çıktı.O kadar yer gezmeme rağmen bir türlü lambanın mavisini veya beyazını bulamadım.Aynen söktüğüm gibi uzun bi uğraş sonucu geri parçaları yerine taktım.Bi ara fazla vida polemiği de oldu ama onu söylemek istemiyorum:.o kadar çok vida söktümki adedini hatırlamıyorum.Görünüşte sadece üst parçayı çıkararak yaparım demiştim ama bütün parçalar birbirine bağlantılı ve vidalı olduğu için hepsini sökmek zorunda kaldım.ve görünüşte hiç vida olmamasına rağmen iç kısmı vida kaynıyor.
Bi tane ustaya bu ne ya dedim hale bak.Oda bana Opel bu kalitesini tartışmamak lazım dedi.Bi yandan da sevindim bu lafın üstüne.
Size tavsiyem siz siz olun sakın ha göstergeyi sökmeyi denemeyin.:)

Ne zaman dedin beeeaaaaaa:mad:
Sen dedin sökünce park ampülü gibi ampül çıkacak.Onu değiştir tamam dedin bende o gazla neler yaptım neler:D

tamam dedik ama arabayı sök demedim ya :D bizde park lambası çıkar sizde sokak lambası çıkar belli olmaz bu işler :D

her daim sökülen şeylerin geri montesinde fazla parça olayı nedense herkesde çıkıyor :)

Ahh seyfo Ahhh..

başına ne gliosa meraktan gelio..

o kadar zor sökülen bi yere sigara külü nasıl giriyo yaw:D yanlış analiz etmediysem kadranların olduğu yere kül girmiş..arada bi burayı söküp bunu çıkarmak lazım diyodum ama vazgeçtim..en iyisi dışardan lazerle falan yoketmeyi deneyim:D

Geri