secim hakkında yorum yapan yok mu:)

Merhaba arkadaşlar. Mesele çokkkkk uzun ama kısa kesmek istiyorum. Bir Yahudi politikası olan Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olan Recep Tayyip Erdoğanı sevmiyorum. Ülkenin önündeki en büyük tehlikenin AKP olduğunu düşünüyorum. Büyük Ortadoğu Projesi aşağıdaki adrestede verdiğim gibi güzelim ülkemiz bölünmek istenmektedir. Bu haritanın düşlerini kuranlara vereceğimiz en güzel cevap, Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı... bir arada olmak, iri olmak, diri olmaktır. Siz dediğimi anladınız. Sevgiyle kalın...

http://anadoluhaber.blogspot.com/2007/05/abdnin-ortadou-haritas.html

Burası Eskişehir; DSP aldı , mutluyuz mesuduz hizmet görmeye devam edeceğiz :)

Bu arada ilk oyumu bu seçimlerde kullandım.:D

istanbulda kadir topbaş geldi iyide oldu adam hizmet adamı iş adamı istanbulda çok güzel işler yapdı yapıcakda daha
kadir topbaşın partisine genel seçimlerde ve başka seçimlerde asla ve asla oy vermem ama kadir topbaş o partiden girdi diye ben yerel seçim bazında verdim iyide ettiğimi düşünüyorum adamın yapdığı işleri görüyoruz 10 tane den 8 i doğru olsun 2 si yanlış o kadarıda olucak..
kılıçdaroğlunun gelmemeside iyi oldu bence çünkü ben onun parti içinde çok daha faydalı olucağını düşünüyorum belediyecilik bam başka bir şey siyaset bambaşka kılıçdaroğlu bir siyasetçi olarak çok başarılı ama belediye başkanı olarak ne kadar iyi niyetli olsada ben başarılı olucağını hiç düşünmüyorum ayrıca ben bunu boynuz kulağı geçer hesabı baykalın koltuğu kaptırma korkusuyla böyle istanbul belediye başkanlığına yolladığını düşünüyorum..

kadir topbaşın geldiğinde dediği şeyler vardı bunları yapdı ve yapacağı yarım kalan projeler vardı bunlarıda bitirir esas projesi beylikdüzünden zincirli kuyuya kadar metro çekicek bu metrobüs falan yalan olucak kalkıcak çok mantıklı projeleri var tek kötü yanı akp den bu yarışa girmesi oldu topbaş mhp den de girse chp den de girseydi ben gene ona oy verirdim zaten kadir topbaşı getirende istanbulda ideoloji değil yapdığı hizmetler oldu istanbullu görüyor yaşıyor sonuçda başarılı bir belediye başkanı..

istanbulda kadir topbaş geldi iyide oldu adam hizmet adamı iş adamı istanbulda çok güzel işler yapdı yapıcakda daha
kadir topbaşın partisine genel seçimlerde ve başka seçimlerde asla ve asla oy vermem ama kadir topbaş o partiden girdi diye ben yerel seçim bazında verdim iyide ettiğimi düşünüyorum adamın yapdığı işleri görüyoruz 10 tane den 8 i doğru olsun 2 si yanlış o kadarıda olucak..
kılıçdaroğlunun gelmemeside iyi oldu bence çünkü ben onun parti içinde çok daha faydalı olucağını düşünüyorum belediyecilik bam başka bir şey siyaset bambaşka kılıçdaroğlu bir siyasetçi olarak çok başarılı ama belediye başkanı olarak ne kadar iyi niyetli olsada ben başarılı olucağını hiç düşünmüyorum ayrıca ben bunu boynuz kulağı geçer hesabı baykalın koltuğu kaptırma korkusuyla böyle istanbul belediye başkanlığına yolladığını düşünüyorum..

kadir topbaşın geldiğinde dediği şeyler vardı bunları yapdı ve yapacağı yarım kalan projeler vardı bunlarıda bitirir esas projesi beylikdüzünden zincirli kuyuya kadar metro çekicek bu metrobüs falan yalan olucak kalkıcak çok mantıklı projeleri var tek kötü yanı akp den bu yarışa girmesi oldu topbaş mhp den de girse chp den de girseydi ben gene ona oy verirdim zaten kadir topbaşı getirende istanbulda ideoloji değil yapdığı hizmetler oldu istanbullu görüyor yaşıyor sonuçda başarılı bir belediye başkanı..

eğer gerçekten dediğin gibi metro büsü kaldırıp metro yapacaksa bunu neden baştan yapmadı da milletin milyonlarca lirasını bir süre sonra yok olacak birşeye harcadı?

İzmir li olarak

Köylüğe devam..ilerlemek yok..diyoruz..
hayırlısı bakalım

Merhaba arkadaşlar. Mesele çokkkkk uzun ama kısa kesmek istiyorum. Bir Yahudi politikası olan Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olan Recep Tayyip Erdoğanı sevmiyorum. Ülkenin önündeki en büyük tehlikenin AKP olduğunu düşünüyorum. Büyük Ortadoğu Projesi aşağıdaki adrestede verdiğim gibi güzelim ülkemiz bölünmek istenmektedir. Bu haritanın düşlerini kuranlara vereceğimiz en güzel cevap, Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı... bir arada olmak, iri olmak, diri olmaktır. Siz dediğimi anladınız. Sevgiyle kalın...

Yahudı politikasını izlememek ıcın Önce Marketten Aldıgımız Ürünlere Dikkat Edin Bence....:D

Son düzenleme:
eğer gerçekten dediğin gibi metro büsü kaldırıp metro yapacaksa bunu neden baştan yapmadı da milletin milyonlarca lirasını bir süre sonra yok olacak birşeye harcadı?

bazen kısa vadede hızlı çözümler gerekir sen metrobüsü zarar diye görüyorsun ama şu anda git birde onu her gün kullanan alt gelirli vatandaşa sor

halka çok büyük bir faydası var metro hattı bitene kadarda görevini sürdücek sanırsam metrobüs.. yani nerden baksan bir 3-5 yıl metrobüs görevine devam eder metro hattı yapmak kolay değil öyle ha deyince 1 yılda olmaz..

ayrıca birim başına bakarsan metro yapılana kadar eski sistem devam etseydi trafik iyicene içinden çıkılmaz bir hale gelirdi metrobüs her gün onbinlerce insanı taşıyor şu anda bile yatırım yapılan paranın çoğunu çıkarmışdır istanbul trafiğinde böyle pratik hızlı bir çözüm şarttı bende beyenmiyorum ama şarttı..

her kezin arabası yok ayrıca eskiden çift hatta üç vasıta ile gittiği yere vatandaş artık tek bir vasıta ile gidiyor bu aile ekonomisinede katkı bunun hesabını yapan yüzbinlerce aile var. adamın evi avcılarda çalışdığı yer mecidiyeköyde eskiden git gel 6 milyon verdiği yol artık git gel 2 milyon veriyor ve zamandan karıda cabası..

ankaraya hersey müstahak,bu halkada hersey müstahak bundan sonra insanlara acımıyıcam ve bana yakınanları sert bi dille uyarıcam gördükki herkez herseyden memnunmus mazotta benzinde 5 TL olsun litresi binen binmeyen belli olsun durmak yok yola devam bu halka hersey müstahak

hızlı akan yolun ortasına sadece yayaların geçebilceği alısveris merkezi kuran(battı zaten:)
garip demir yığını yapılasmalarına hat safhadaönem verip bunları bitirmeyen
suları kesip sehir dısında akrabası olan gitsin diyerek saçmalayan
suları açıp boruları patlatmak
arsenikli bigün güneste kalınca yosun tutan suyu halka gizlice içirmek
bunları yasayıp, gidip hala aynı baskanı secen halk bizizdirr devam bakalım
Şehrin büyük ve önemli noktalarında kendisi ve oğluna isler kuran(Maltepe pazarı yanı opet , ankamall altındaki hamam oto yıkama ve bilimum işler)
Evet demekki herkez bu partiyi basarılı görmüs ankarada oyunu atmıs ama eminimki atanlarda issiz ve ekmeksiz kalma korkusu yasayan belediye isçileriydi bi kısmı onlara bisey demiyorum.Ben altındağ bölgesindeyim ki eminim benim mahalledede bu partiye eğilim yok ama yokluğun , parasızlığın , açlığın olduğu bi ülkede malesef insanlar aç kalmamak uğruna veriyolar bu oyları.Ne zamana kadar insanları bedavadan beslemeye devam edicez , nezamana kadar bu işlere para yetiştircez bende anlamıyorum ülke olarak bizi çok kötü günler beklemekte olduğunu düsünüyorum hepimize geçmis olsun...

ama beni en çok ne yaraladı biliyomusunuz....Ankarada İstanbuldada tuttuğum parti okadar acı bi hale düştükü inanın çok üzüldüm daha sandıkların yarısı açılmış biz seçimi kazandık diye açıklamalar yapmalar ve seçim sonunda yaşanan hüsran inanın bu daha çok acıttı canımı ,çünkü bu partiye yakısmıyacak tavırlardı bu beni çok yaraladı...

Son düzenleme:
şehir planlamacılığı basit bir iş değildir, sabahtan akşama karar alınarak yapılmaz.

üç sene sonra yıkılacak birşey için yapılan yatırımlar, alt geçit üst geçitler ve düzenlemeler bence günü kurtarmaya yönelik hareketten başka birşey değildir.

metro yapmak tabii ki kolay değil, ama metrobüs yerine eğer yolun üzerinden köprüler vasıtasıyla gidebilecek bir sistem yapılsaydı ki dünyada pekçok örneği mevcut, belki biraz daha masraflı olacaktı ama en azından üç sene sonra tamamen atıl kalmayacaktı.

üç sene veya beş sene sonra metrobüs yolunu normal yola çevirmek gerektiğinde harcanacak paralar da cabası...

metrobüsün geçtiği güzergahta hala belediye otobüsleri devam ediyor, sırf metrobüs yüzünden trafik daha da sıkışıyor, o sıkışan trafikte harcanan benzin ve zaman, havaya salınan karbonmonoksit ve diğer zararlı gazlar da cabası...

kaldı ki bu şehirde arabayla gitmek zorunda olan, bundan ekmek kazanan insanlar da var...

popülist bir yaklaşımla toplumun bir kesimini memnun etmeye yönelik (kaldı ki on senedir başımızda olanların nedense seçimden önce aklına geldi ve tamamladılar) bir takım eylemler bana oldum olası itici geliyor.

Amaç hizmet ise, gider avrupa ve dünyadaki örnekleri inceler, ona göre en uygun olanı uygularsın.

dünyada trafik sorunu sadece bizde yok, toplu ulaşımı nasıl hallediyorlar uygar ülkeler gidip incelersin, bakarsın ve en uygununu seçersin.

Ben avrupada belli başlı pekçok şehirde bulundum, londrada bir sene yaşadım, böyle bir uygulama görmedim.

demek ki ya adamlar salak ya da biz çok akıllıyız.

belediye arabası olana da olmayana da aynı şekilde hizmet verebilirse başarılı olur, ya arabası olana ya da toplu taşıma kullanana değil.

ve maalesef belediyecilik biz de işinin ehli olmayan insanlar tarafından yapılıyor. Şöför, öğretmen, avukat, doktor kim tutturursa belediye başkanı oluyor...

arkadşaım 1 senin o dediğin köprülü sistem çok çok büyük bir para öyle senin gördüğün kadar az biraz fazla verirdi yapardı mantığında bir şey değil çok büyük bir para onu yapıcak olsa o zaman metro projesini yapmaması gerekir..

ikincisi metrobus u kaldırmak kolay ve külfetide fazla olmayan bir şey zaten o duraklar hepsi sök tak şeklinde prefabrik olan şeyler gerisini belediye kendi bünyesinde bir para vermeden halleder..

üçüncüsü anlıyorumki bilmiyorsun bilmeden konuşuyorsun sen sanıyormusunki metrobüsü bizimkiler kafadan uydurdu metrobüsü uygulamayan ülke yok hemen hemen çoğu ülkelerde metrobüs uygulaması var ingilterede olmaya bilir bu bir kıstas yada kıyaslama olamaz..

ayrıca senin metrobus e muhalefet olman yersiz sen bu halk içindeki azınlık olan bir kesmi temsil ediyorsun birazda bencilce kendi menfaatlerin doğrultusunda konuşuyorsun bak benimde 2 aracım var ama metrobüs iyi diyorum alt gelirlinin gözünden bakdım mı hayatı kolaylaşrıtıran çok güzel basit pratik kullanışlı bir uygulama..

böyle yanlı taraflı bakdığın sürece yapılan her iyi şeyi zarar külfet olarak görüceksindir ayda 500-600 tl maaş alan ve 4 kişiye bakmak zorunda olan temel bir türk ailesinin gözünden baksan belki anlarsın o insanlar senin şu genç yaşında aldığın arabayı belki ancak ömürleri boyu vitrinde görücekler metrobus bu insanlar için çok hızlı pratik iyi bir çözüm..

o metrobus den kaç yüz bin kişi memnun biliyormusun günde kaç on bin hatta yüzbin insanı taşıyor biliyormusun senin paran var arabanla rahatsın git gel yapıyorsun gariban millet ne yapsın senin keyfin olsun rahat rahat işine git diye eskisi gibi 2-3 vasıta değiştirip yollarda sürünsünmü..

iyi metrobusu kaldıralım peki onun yerine hemen gündelik uygulamaya uygun bir şey koy yerine koyamassın senin dedğin o köprülü sistem çok çok yüksek bir maliyet ve yapımı yıllar ister hiç kolay değil ayrıca felç olucak trafikde cabası..

metro hattı desen onunda yapımı yıllar alır e bunca süre zarfında ne olucak bu insanlar sıkıntı çekmeye devam mı edicek.. bence başkalarının gözlüğündende hayata bakmaya çalış bu ülkede on milyonlarca açlık sınırında yaşayan insanlar var..

Son düzenleme:
Geri