Selamlar, yardım lütfen

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CoRSa_M
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CoRSa_M

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkeze selamlar, uzun süredir pek aktif olamadım, çalışma hayatı ve yeni doğan bebeğimden dolayı internete pek vakit ayıramıyorum.
Corsa 1.7 dti kullanıcısıyım fakat bebek geldigi icin sedan 4 kapılı ve geniş bagajlı bir araca ihtiyac duymaktayım.

1- Vectra 2.0 dti, 2000-2001 model
2- Astra sedan classic 2000-2001 model

bu iki araçtan buldugum satılık araclar genelde 110 ve 130.000 km aralıklarında, 2.0 dizel kullanmadıgım icin kullanan arkadaslardan yardım talep ediyorum. Yakıtı nasıldır, parça sıkıntısı yaşatır mı ? Yaptıgım araştırmada üst kapak problemi oldugu ve ileride banada sorun yaşatabilecegi konusunda duyumlarım var. Bu araçlar için 16-17 bin lira vermek mantıklımıdır sizce birde bunu sorayım :) herkeze iyi günler diliyorum ve lütfen degerli fikirlerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum

Metin ÖZDEMİR

Öncelikle Allah analı babalı büyütsün.
Sorunuza gelince forumun çeşitli yerlerinde dti motorların problem çıkaran motorlar olduğunu okumuştum. tabii genellemek istemiyorum. umarım sahiplerinden biri kısa sürede size gerçekleri söyler...

Onur kardeş teşekkürlerimi iletiyorum cevap için, dti motor olarak bugune kadar 2 farklı araç kullandım (1.7 dti), şükür hiçbiri dert açmadı başıma, lakin 2.0 dti motorlar hakkında en ufak bir bilgim olmadıgı icin vectra sahiplerinin görüşlerini önemseyecegim.

Bu ikiliden Astra sedanı tercih ederim, tamircim de arıza ve yedek parça açısından düşününce kesinlikle Astra diyor

Çok teşekkür ederim, aynı fikirdeyim sizlerle, biraz daha agırlık ve konfor düşündügümden, biraz daha güvenli ve yakışıklı buldugumdan gönlümden hep vectra geciyordu ama halen üretilmekte olan ASTRA H sedan almak cok daha mantıklı.

Geri