ses sistemi hakkında bilgi almak istiyorum

bay_ferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba babamın astra sedan enjoy 111 arabası için arka camın olduğu bölümdeki yere 2 tane hoparlör takmayı düşünüyorum. Takmayı düşündügüm sony 2 adet 35 w yada 2 adet lg 100w takmayı düşünüyorum. Asıl merak ettiğim konu bunlar için anfi almaya gerek var mı?

SONY XS-F1027
E081E982CDA45FF1986718A9056218BC.jpg

LG LSC-6993
DFCD6258488AD6F19E5118A9056218BC.jpg

Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

oncelikle sedan demissin arkada ki sac kesik mi sen mi kestireceksin? bu dedigin kolonlar icin anfi gerekmez ama statu farki var benim tavsiyem oval sekilde olanlari takman olur. ama lg degil pioneer vb markalar tavsiye ederim...

Tam performans için tabiki anfiye gerek olur ama illa amfi diye birşey yok, fakat anfi kullanmayacaksanız hoperlörlerin 4ohm olması gerekiyor birde olabildiğince faydalanmaz için RMS değeri düşük bir model tercih edin.

Arka tarfın hoperlör çapı 13cm olması lazım yani linklerini vermiş olduğunuz 10cmlik sony ve 6x9luk oval lg uymaz, ayrıca takmak için adaptörde gerekebilir. Birde 3 yollu hoperlör kullanmanızı tavsiye ederim.

oncelikle sedan demissin arkada ki sac kesik mi sen mi kestireceksin? bu dedigin kolonlar icin anfi gerekmez ama statu farki var benim tavsiyem oval sekilde olanlari takman olur. ama lg degil pioneer vb markalar tavsiye ederim...

2 tane hazır kesilmiş bölüm var onuda geçen sene bagajı temizlerken fark ettim ondan sonra karar verdim oval tavsiye için teşekürler

Tam performans için tabiki anfiye gerek olur ama illa amfi diye birşey yok, fakat anfi kullanmayacaksanız hoperlörlerin 4ohm olması gerekiyor birde olabildiğince faydalanmaz için RMS değeri düşük bir model tercih edin.

Arka tarfın hoperlör çapı 13cm olması lazım yani linklerini vermiş olduğunuz 10cmlik sony ve 6x9luk oval lg uymaz, ayrıca takmak için adaptörde gerekebilir. Birde 3 yollu hoperlör kullanmanızı tavsiye ederim.

çap uzunluklarını tam olarak bilmiyorum ona görede almalıyım hatırlattıgın için teşeekürler

Son düzenleme:
Geri