Sıfır astra classic hb1.6 benzinli yakıt tüketimi.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sporex07
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sporex07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
Ben aracımı alalı 2 ay oldu .Aracım 1200 km de. Bilgisayarda yakıt tüketimi 100 km 9.2 gözüküyor(Şehir içi)Bu ne zaman normal seviyelere iner.Ayrıca henüz uzun yol yapmadım.Genelde hız olarak 100 km geçmiyorum.Yakıtı tüketimi düşermi.(Şehir dışı)
Yorumlarınız bekliyorum.
TŞK.
Namık eren
Kemer/Antalya

merhaba namık abi, hızdan ziyade gaza verdiğiniz tepki önemlidir. Hafif hafif hızlanarak 3000 deviri bulmadan vites değiştirirseniz, 3. viteste 40km hızı 40. viteste 55km hızı gaza hafif dokunarak geçmezseniz çok ekonomik olacaktır aracınız. Arkanızdan korna çalanları kafanıza takmamanız yeterli olacaktır, yarış yapmıyoruz neticede.

Namık abi aynı araçtan bizde de var.O değerler pek düşmüyor.Şehiriçi yine de fena değil yakıt tüketiminiz.Şehirdışı kullanımda ise baya fark ediyor.Sizin belirttiğiniz hızlarda kullanıldığı zaman şehirdışı yakıt tüketiminin düştüğünü rahatlıkla fark edersiniz.Size şöyle bir örnek vereyim,bunu daha önce de yazmıştım forumda.Bir tanıdığımda 2013 model 1.6 Honda Civic var.Birlikte birçok kez yaptığımız deneme ve hesaplamalarda aşağı yukarı aynı miktarda yakıt tüketiyoruz.Çok aşırı sayılmaz yani tüketimleriniz.
Abi şehiriçinde kullanırken yapıyor musun bilmiyorum ama mesela kırmızı ışıklara falan gelirken boşa alma aracı.Viteste yavaşladığın zaman yol bilgisayarında da fark edersin anlık yakıt tüketimini kesiyor araç.Boştayken yavaşlarsan 0.8 lt gibi bir tüketim yapmaya devam ediyor.

gayet makul bir yakıt tüketimi gibi duruyor. siz ne kadar olmasını umuyorsunuz?

Aynı aracı kullanmıştım daha önce, yakalamış olduğunuz değer bence de çok normal...

Hocam Antalya sıcakları geçsin düşer değer :)
Klimalı kullandığınızı farz ederek söylüyorum çünkü benimde şehiriçi klima açık değer 10lt civarıydı. Klimasızda 8.5-9lt civarı

ben 10 bin km bekledim düşer diye düşmedi bence değerleriniz normal çok büyük beklenti içine girmeyin aracınızın keyfini çıkartın

ankara şehir içi zaman zaman kilimalı şu anda tüketim 11.5 lt. Aynı araç. Bence sizinki normal.

Geri