sıfır corsa fren sorunu

ayseee_64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba ben opel corsa 1.4 enjot active aldım bu eylülde düz vites neyse işte kullanıyorum ama cok yakıyor sanki ya 7.7 diyor göstergede km benzinin kaç km yeteceğini gösterdiği yerde falan bu kadar yakması normalmi ??? birde arabam son zamanlarda frenden sanki sürtüyormuş gibi arada frene batıgımda ses gelmeye başladı normalde pıss pıss diye ses gelirken frene bastıgımda bazen sürtme sesi geliyor ne yapmam lazım acaba biraz sert basıyorum frene ondan olabilir mi???

merhaba ben opel corsa 1.4 enjot active aldım bu eylülde düz vites neyse işte kullanıyorum ama cok yakıyor sanki ya 7.7 diyor göstergede km benzinin kaç km yeteceğini gösterdiği yerde falan bu kadar yakması normalmi ??? birde arabam son zamanlarda frenden sanki sürtüyormuş gibi arada frene batıgımda ses gelmeye başladı normalde pıss pıss diye ses gelirken frene bastıgımda bazen sürtme sesi geliyor ne yapmam lazım acaba biraz sert basıyorum frene ondan olabilir mi???

eğer benzinliyse araç gayet normal, hele ki şehir içinde. dizelse şehir içinde gene normal sayılabilir bol dur kalk varsa veya gaz pedalı sert kullanılıyorsa.

otobüslerde olduğu gibi sürtme sesi geliyorsa frenden balataları baya bi yemişsiniz demektir ki balata bitmiş metale değiyor. yoksa istediğiniz kadar sert basın sürtme sesi gelmez. bu şekilde devam ederseniz fren diskleriniz aşınır bir de onları değiştirmekle uğraşırsınız. diskleri servise bir gösterin.

Yakıt rakamları normal
Araç yeni olduğuna göre balatalar bitmiş olamaz
Ayar yapmak için servise gitmeni öneririm

fren ayarı gerekiyordur balatalar çok sıkı olabilir yada çok soğukta kaldıysa sertleşmiş olabilirler

özellikle ben yolda giderken frene bastıgımda gelimio o ses diyelimki durdum ve par ederken basıyorum arada genelde kısa mesafede cm lik ileri geri yaparken dururken baıgmda gelio ses normalde giderken gelmio sadece araba dururken baszen frene bastıgımda oluyo araba sıfır ya eylülde aldım balatalar gitmiş olmasın ya :(( napmam lazım sizce ???

Bazen aracı yıkattıktan sonra bir kaç ileri geri manevra yaparken bende de geliyor bu tarz ses.Sesin sebebi aracın diskleri bir miktar sıcakken üzerlerine su değmesi ve suda disklerde hemen pas yapıyor.15-20 dakikalık beklemenin ardından yola çıkınca disk yüzeyindeki paslar gidene kadar biraz ses yapıyor.Bu da normal.Acaba diyorum sizde bu sesi duyduğunuz zamanlarda aracı yıkattıktan sonra falan olmasın.Bi düşünmek lazım.
En garantisi servis.Sadece yorum yapmak için servisler para almaz herhalde.

hafta sonu servise gittim frenin bi yerine taş kaçmış onu cıkarttılar ses gitti:)

Geri