Sigorta panosu

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın elektrik arızasından dolayı sigorta panosunda sigorta girişlerininden biri hafiften yanarak eridi.Şimdi pano komplemi değişecek?Değişirse fiyatı hakıknda bilgisi olan varmı?Yoksa ne olacak.Birde sigorta sürekli olarak atıyor.Servise götürme konusunda kararsız kaldım.Malum Ağrı dayım ve servis Erzurum da.Yapabilecek kimse bulabilirmiyim onuda bilmiyorum.Ya ufacık bi sorunu başıma actıkları içler acısı.Gelde memlekti arama.Şimdi memlekette olsaydım yüzkere sorunumu halletmiştim

Hangi siğotra atıyor.
Resim çekebiliyosan tesim çek.
Oraya da tesisat kontrol edilene kadar siğorta takma.
Hattında ksadevre var. Dua et siğortanın olduğu yer erimiş.
Tesisattaki kablo eriseydi allah korusun yangın bile çıkardı.

O yuva kullanılamayacak duruma geldiyse.
Alta kullanılmayan saglam yuvaların biri kullanılabilir muhtemelen.
tabi servis bununla ugraşmaz gidersen değişelim der.
Oda iç tesisat ile birlikte sanrım. baya tuzlu bi fiyat çıkarabilirler.
Servisten ziyade saglam bi oto elekrikçiye gitsen daha iyi olur.

Evet tesisat kontrol edilene kadar kesinlikle siğorta takma. daha büyük sorunlar çıkabilir.
Elinden gelirse tesisat konusunda yardımcı olurum.

Back%20of%20fuse%20box.jpg

Şu an teyb,sinyal.dörtlü,ve ekrandaki hiçbir gösterge faal değil ve atan sigortadan kaynaklanıyor.Cengiz abicim sana zahmet anlat yapamasam dahi gittiğim elektrikciye tarif ederim.Birde yanan sigorta yerine boşta olanları kullanılabilirmi artı sigortanın 10 luk ve ya 15 lik olması farkedermi?En son olarak Erzurum da sanayiide tanıdığı olan varsa Allah aşkına yardım etsin.Bıktım usandım bu imkansızlıktan.En son bunu için izine ayrılıp memlekete gidcem.

Aaraç modeli yılı ve atan siğorta numarasını verirsen
o siğortadan tesisat nerelere daglıyor bakarız.
Ölçü aletin varsa siğorta nın içeri dağılan ucuna ve şase arasını kısadevre kontrolüne al. Ksedevre yi gör ölçü aletinde.
Daha sonra o siğortanın bağlı olduğu üniteleri tek tek ayır sistemden.
Hangisini ayırınca kısadevre geçicek bak.
Muhtemel radyo veya sinyal sisteminde bi kısadevre var.
özellikle teyp dğişmiş is soketi vs kesilmiş ise vs bi şekilde teybin metal şasesine değiyo olabilir.
İstersen teybi sök bi önce bak

Şu anda siğorta takma yüksek siğorta takmışsın siğorta atmadığından ısınıp erimiş zaten.

Yuva olayı üsteki resmi o yüzden ekledim.
O yuvadaki pinler sökülüp saglam bi yuvaya taşınabilir.
ama öncelikle tesisattaki sorunu çöz. bu sonraki iş.
Aslında siğorta oturuyorsa yer değiştrme ilerde klavuzda hepsinin yeri belli daha sonra karışıklık olur.

Aracım 1998 model Vectra Gls.Sigortayı yarın yazayım.Teyb orjinal değişmemiş.Yarın Ağrı sanayiide baktırcam inşallah olur.Yardımın için teşekkürler Cengiz abicim

Anladığım kadarıyla radyotör Fan motoru yatak sarmış, o yüzden zorlayınca sigorta atıyor.

Geri