şikayetçiyim arkadaş yardım edin...

..::prefabrik::..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce 2004 model opel corsa 1.2 enjoy aldım. düz vites ve benzinli. yalnız arabamdan şikayetçiyim.

birinci şikayetim: aracım 50 tl lik benzine 98 km yol yapıor. yani km de 50 krş yakıor. (şunu söleyim arabam artvin merkezde kullanıorum hep rampa inip rampa çıkıorum) sizce bu durum normal mi yoksa ustaya göstersem mi?

ikinci şikayetim: önden ses gelio. formlardan okuduğum kadarıyla direksiyon kutusundan ses geldiğini düşünüorum. çukurlara girince gelioo. servislerde bunu başarılı bir şekilde yaptırabilirmiyim. ve fiyat olarak bize kaça patlar.

bu şikayetlerin dışında arabayı çok sevdim. iyiki almışım dediğim bi araba yalnız bu şikayetlerim olmasa dahada süper olacak. şimdiden teşekkurler. yolunuz açık olsun.

aracın fazla yakıt yakıyor bence sonuçta 1.2 motor bir aracın kilometrede 50 kuruş yakması normal değil. İkinci probleminle ilgili olarak ses sadece çukurlara girince mi geliyor?

havalar cok soguk kisa mesafeli sürüsler yapiyorsan ve hep soguk motor durumunda kullaniyorsan bu hava sartlarinda normal denilebilir bende polo var o da o kadar yakiyor.dreksiyon mevzusuna girmiyorum bilgisi olan arkadaslar yardimci olurlar.bu arada foruma hosgeldiniz.

yakıt normal özellikle artvin'de.

eğer bahsettiğiniz ses çukura girince lakırtı şeklinde geliyorsa ilk olarak ön düzene baktırmakta fayda var.

amortisörlerin patlak oabilir veya z rotlar direksiyon kutusu genellikle parke yolda tıkırtı şeklinde olur

öncelikle ilgilendiğiniz teşekkur ederim. kilittaşı döşeli yollarda gezerken ve çukura girince tıkırtı oluyor düz yolda ve aşırı hızda tık ses yok. yakıtın fazla yakmasında da evet kısa km gidiorum 3 km gidip kontak kapatıp 3 km geliyorum tabi bu 3 km iniş ve çıkış bu arada 3. vitese atma imkanıda yok. o nedenle çok yakıo olabilir. ayrıca 2 gün önce elfreni lambası direk yanmaya başladı. sanırım benim araba dökülüooo. hidrolik sıvısı azalmış sanırım .

hoş buldukk :) geç oldu birazzz

dostum 1.2 motorla değil Artvin rampası tırmanmak uzaya çıksan yine km de 50 kuruş yakmaz. bence bi ustaya göster. Direksiyon sesine gelince. Bende de opel meriva var, bozuk yollarda ve çukurlarda içinden bi ses geliyor, tamiri mümkün 250 tl civarı yapıyorlar. ama direksiyon kutusu değişimi gerekir derlerse merivalar için 2500 tl artı işçilik isteniyor. ben sordum, zararı yoksa hiç elleme dediler.

Geri